Monitory interaktywne myBoard

Monitor dotykowy 32-touch myBoard - interaktywny i informacyjny

Monitory interaktywne w naturalny sposób zastępują rozpowszechnione w szkołach i przedszkolach tablice interaktywne.

Dotykowe ekrany LCD z podświetleniem LED to kolejny krok w rozwoju nowoczesnych technologii interaktywnych. To urządzenia Plug&Play, zintegrowane z komputerem OPS, Androidem i głośnikami, w przeciwieństwie do tablic, która wymagają połączenia z projektorem, komputerem, nagłośnieniem, a w konsekwencji kalibracji i serwisowania kilku elementów. Popularność monitorów wzrasta dynamicznie z uwagi na wysoką jakość odbioru prezentowanych treści. Jasny, kontrastowy obraz i wysoka żywotność panelu LCD w porównaniu z parametrami projektora to najważniejsza zaleta tego rozwiązania. Monitor został przystosowany do instalacji kamery co ułatwia kontakty videokonferencyjne przy współpracy międzyszkolnej.

Na wyposażeniu monitora myBoard znajduje się oprogramowanie interaktywne eMarker. Intuicyjne, z miłym interfejsem, optymalne do interakcji i prezentacji.

Monitory myBoard wyposażamy także w aplikację Informer. Użytkownik zyskuje dzięki temu dodatkowe, informacyjne zastosowanie ekranu. Nasz szkolny monitor może stać się elektroniczną, interaktywną tablicą ogłoszeniową na czas wywiadówki i większych wydarzeń, np. konferencji. A na co dzień możemy używać tego zestawu do emisji szkolnego e-biuletynu.

Decydując się na monitor, oprócz korzyści finansowych i funkcjonalnych instytucja zdobywa także prestiż nowoczesnej jednostki stawiającej na rozwój i innowacje.

Zobacz, jak wytrzymałe są hartowane szyby w monitorach myBoard!

 

Pobierz poradnik jak kupić dobry sprzęt interaktywny

Pobierz poradnik

Oprogramowanie

Oprogramowanie interaktywne eMarker

 • Multi Touch - obsługa wielu punktów dotyku,
 • Pasek narzędzi - czytelny, z rozwijanym podmenu, konfigurowalny według preferencji użytkownika,
 • Pływający pasek narzędzi - podręczny pasek do pracy w trybie pełnoekranowym i transparentnym;

 

Pobierz najnowszą wersję i przetestuj

 

Oprogramowanie interaktywne eMarker

Aplikacja Informer

Zapoczątkuj szkolny biuletyn multimedialny!

Aplikacja Informer to narzędzie umożliwiające interakcję z zainteresowanym. Pozwala na intuicyjne wyszukanie potrzebnych informacji, a także na zwrotną odpowiedź poprzez wysłanie e-maila czy wypełnionego formularza. Informer zamieni monitor dotykowy w kiosk informacyjny.

Wygląd, szata graficzna i zawartość informacyjna aplikacji jest ustalona indywidualnie z klientem i zaprojektowana zgodnie z potrzebami. Wersja podstawowa programu zapewnia dostęp do wybranych danych poprzez hiperłącze, lub dostęp do treści specjalnie sporządzonych na potrzeby tego rozwiązania.

Wersja rozszerzona, płatna, może być zaprojektowana ściśle według życzeń i wskazań użytkownika. Koszt wykonania takiego programu można oszacować dopiero po ustaleniu wszystkich parametrów i funkcjonalności aplikacji.

Informer to program konfigurowalny przez klienta. Użytkownik może edytować treść butonów oraz podłączyć link do strony lub pliku RTF. Może też zmieniać ikony (wybór z tabeli).

 

 

Aplikacja Informer

 

 

Najważniejsze cechy

 

 • wbudowany system Android 5.0.1 z Google Play
 • funkcja 32 TOUCH - ze wsparciem aż 32 punktów dotyku
 • żywotność panelu LCD do 50 tys. godzin
 • powierzchnia ze szkła hartowanego 4mm z matową powłoką antyrefleksyjną
 • system audio 2 x 15W
 • rozdzielczość Full HD i 4K 3840 x 2160*
 • rozwiązanie Plug & Play - bez potrzeby instalacji sterowników
 • mocowanie do kamery Logitech**
 • półka z klawiaturą bezprzewodową Logitech**
 • półka interaktywna lub pisak i-Pen**
 •  

  * w zależności od modelu

  ** opcjonalnie

  Akcesoria, uchwyty i statywy

  Komputer OPS i3, i5, i7

  Dostępny też w wersji z dyskiem SSD

  Komputer OPS i3, i5, i7

  Zintegrowana półka z klawiaturą

  Komfort pracy dzięki klawiaturze Logitech z touchpad'em

  Półka z klawiaturą z wbudowanym touchpad'em

  Inteligentny pisak myBoard i-Pen

  Pisak z funkcjami interaktywnymi oraz prezentacyjnymi

  Uchwyt z kamerą FullHD

  Łatwy montaż, możliwość połączeń videokonferencyjnych

  Uchwyt z kamerą FullHD

  Statywy

  Solidnie wykonane mobilne podstawy, manualne i elekrtyczne

  Uchwyty

  Uchwyty manualne i elektryczne do wielu zastosowań

  Galeria
  Realizacje
  Opinie
  Opinie - Monitory interaktywne

  Pokonaliśmy problemy z siecią i możemy w pełni cieszyć się monitorem interaktywnym od firmy MENTOR. Służy nam do nauki i zabawy. Z monitorem żadna lekcja nie jest nudna! Dziękujemy!!!

   

  Magdalena Kozieł
  Szkoła Podstawowa w Przecławiu

  Opinie - Monitory interaktywne

  Multimedia to przyszłość szkoły.

  Korzystając z monitora myBoard mogę prowadzić lekcje całkowicie inaczej. Zaskoczenie uczniów przekłada się na ich zainteresowanie a tego potrzebujemy, by wiedza i umiejętności łatwo wypełniły ich uczniowskie, często rozkojarzone głowy.

  Jakie korzyści? W prosty sposób można odtworzyć tradycyjne prezentacje, pliki, filmy, a wszystko za pomocą ruchu ręki, gestów i dotyku. Pomocnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania ze stron internetowych, z równoczesnym wprowadzeniem własnych treści, zakreślania „palcem” np. wzoru, definicji itp. Zadania można zróżnicować kolorystycznie, a to jest szczególnie przydatne w pracy z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

  Warto zaznaczyć, że monitor idealnie współgra z programami, których używamy na lekcjach. Można pracować z nimi interaktywnie, intuicyjnie i szybko, a to jest bardzo ważne, ponieważ czas nie jest sprzymierzeńcem nauczyciela.

  Uczniowie angażują się chętnie, bo pracują w sposób atrakcyjny, nowoczesny, w świecie, jaki jest im bliski i z jakim się identyfikują.

  Media są dla uczniów źródłem informacji, to z nich czerpią inspirację i nowe pomysły na samodzielne zdobywanie wiedzy. Nowoczesne środki dydaktyczne są nieodłączną częścią szkoły XXI wieku. Nauczyciel musi podążać za uczniami, powinien w kreatywny sposób przekazywać wiedzę, a nowoczesne urządzenia multimedialne są doskonałą pomocą w tej szkolnej drodze ku wiedzy i dorosłości.

   

  Marek Mnich
  nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Paniówkach