Mentor Producent pracowni językowych, systemów konferencyjnych. Bezpośredni importer tablic interaktywnych. Sprawdź naszą ofertę.
Oferta dla...

Niebieski pokój do przesłuchań

Niebieski pokój do przesłuchań małoletnich ofiar i świadków przestępstw.

Niebieski pokój do przesłuchań małoletnich ofiar i świadków przestępstw Przyjazny Pokój Przesłuchań (tzw. Niebieski Pokój) to miejsce pozwalające na bezstresowe przesłuchanie osób pokrzywdzonych, zwłaszcza gdy są to osoby małoletnie lub też dorosłe ofiary przestępstw szczególnie wrażliwych. Celem utworzenia Niebieskiego Pokoju jest zapewnienie dzieciom, które są najczęściej ofiarami wykorzystywania i przemocy, przyjaznych warunków przesłuchania, zminimalizowania stresu dziecka oraz zgromadzenia wiarygodnego materiału dowodowego.

Niebieski Pokój składa się z dwóch pomieszczeń – w jednym z nich odbywa się przesłuchanie z udziałem sędziego, policjanta lub prokuratora oraz biegłego psychologa. Pokój ten wyposażony jest w dyskretne mikrofony rejestrujące dźwięk, ustawione tak, aby rejestrowały dźwięk z każdego miejsca pokoju.

Drugie pomieszczenie to pokój techniczny, często umieszczony za szkłem weneckim. W pokoju technicznym znajduje się sprzęt rejestrujący, za pomocą którego pozostałe osoby zaangażowane w procedurę mogą pośrednio uczestniczyć w przebiegu czynności. Zgromadzony materiał zostaje zarejestrowany na nośniku lub dysku. Komunikacja zwrotna z pokoju technicznego wysyłana jest do bezprzewodowego odbiornika z dyskretną słuchawką douszną. Odsłuch w pokoju technicznym odbywa się za pośrednictwem aktywnych głośników lub słuchawek.

Niebieski pokój do przesłuchań małoletnich ofiar i świadków przestępstw

Zaufali nam:
zobacz nasze aukcje allegro
opinie o nas na ceneo
Certyfikat ISO 9001
Certyfikat ISO 9001
przyjazna firma
Program regionalny, Narodowa Strategia Spóności
"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013"
Tytuł projektu: "Implementacja Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy EN ISO 9001:2008 drogą do poprawy konkurencyjności firmy MENTOR Zdzisław Sabat"
Nr Umowy: UDA-RPZP.01.03.01-32-034/12-00

Program regionalny dla Rozwoju Pomorza Zachodniego
Przyjaciele:

4x4
TN
DAN
Przedszkole Publiczne nr 3, Kamienna Góra
Liga Superbohaterów