Mentor Producent pracowni językowych, systemów konferencyjnych. Bezpośredni importer tablic interaktywnych. Sprawdź naszą ofertę.
Nasza produkcja

SYSTEMY STEROWANIA


+ Integruje zdefiniowane urządzenia w jeden system
+ Panel zastępuje wszystkie piloty i przełączniki
+ Łatwa i intuicyjna obsługa
Automatyzacja to już wszechobecne zjawisko i niekiedy niezastąpione w każdej dziedzinie życia. Z pomocy elektroniki korzystamy poczynając od prostych zadań aż po działania wymagające synchronizacji wielu procesów. Automatyka nie tylko nam pomaga ale często też zastępuje w codziennym życiu i pracy. Proces automatyzacji warunkuje system sterujący, odpowiedzialny za inicjację reakcji. Urządzenie sterujące jest zatem pośrednikiem między użytkownikiem, osobą obsługującą a zespołem urządzeń. Sala multimedialna jest doskonałym przykładem środowiska, którego obsługa i efektywne wykorzystanie wymaga wielu złożonych i zsynchronizowanych w czasie działań.

System sterowania integruje zdefiniowane urządzenia w jeden system ułatwiając jego obsługę. Korzystając z panelu sterowniczego możemy zrezygnować z manualnego sterowania urządzeniami, gdyż panel zastępuje nam wszystkie piloty, wyłączniki, klawiatury. Łatwość obsługi sali multimedialnej jest efektem intuicyjnej obsługi oraz zdefiniowanych funkcji sali, zwalniające nas z kontroli wszystkich, składających się na ten proces urządzeń.

W praktyce - klasyczna sala multimedialna zawiera system projekcji, w skład którego wchodzi bezpośrednio projektor, nagłośnienie i ekran elektryczny, pośrednią role odgrywają rolety i oświetlenie. Zadaniem osoby administrującej jest przygotowanie sali do prezentacji, czyli uruchomienie tych wszystkich urządzeń w określonej kolejności, a także dobranie parametrów, np. nagłośnienia i oświetlenia.
Stosując system sterowania nie musimy pamiętać o kolejności uruchamiania urządzeń, nie jest konieczne posiadanie wiedzy na temat ich indywidualnej obsługi. Włączając przycisk „POCZĄTEK PROJEKCJI” automatycznie startują określone urządzenia ustawiając się w określonych w systemie pozycjach, zachowując zdefiniowane parametry - np. opuszczają się rolety, ekran i winda z projektorem, zamykają się rolety z jednoczesnym wygaszaniem lamp, uruchamia się klimatyzacja, nagłośnienie i włącza się projektor.
To nie wszystko, system pamięta również o konieczności wyłączenia projektora przed schowaniem w suficie za pomocą windy oraz o wychłodzeniu urządzeń przed wyłączeniem zasilania.
Zaufali nam:
zobacz nasze aukcje allegro
opinie o nas na ceneo
Certyfikat ISO 9001
Certyfikat ISO 9001
przyjazna firma
Program regionalny, Narodowa Strategia Spóności
"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013"
Tytuł projektu: "Implementacja Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy EN ISO 9001:2008 drogą do poprawy konkurencyjności firmy MENTOR Zdzisław Sabat"
Nr Umowy: UDA-RPZP.01.03.01-32-034/12-00

Program regionalny dla Rozwoju Pomorza Zachodniego
Przyjaciele:

4x4
TN
DAN
Przedszkole Publiczne nr 3, Kamienna Góra
Liga Superbohaterów