Mentor Producent pracowni językowych, systemów konferencyjnych. Bezpośredni importer tablic interaktywnych. Sprawdź naszą ofertę.
Nasza produkcja

SYSTEMY TŁUMACZEŃ SYMULTANICZNYCH

Systemy tłumaczeń symultanicznych


+ Tłumaczenie wypowiedzi w czasie rzeczywistym
+Wielokanałowa dystrybucja tłumaczeń
niezastąpione urządzenie na wielojęzycznych kongresach
+ Wysoki komfort pracy tłumaczy i uczestników
profesjonalne kabiny, bezprzewodowy system
Tłumaczenia symultaniczne to najczęściej stosowany typ obsługi językowej wielojęzycznych konferencji, kongresów, obrad, seminariów, szkoleń i spotkań. Polega on na tłumaczeniu wypowiedzi prelegenta na bieżąco, w czasie rzeczywistym.
Do płynnego i bezproblemowego przebiegu tłumaczeń niezbędny jest zatem zespół profesjonalnych tłumaczy ale też wysokiej klasy sprzęt techniczny.

Podstawowe zadania systemu do dystrybucji tłumaczeń to:

  • zapewnienie tłumaczom komfortu pracy (kabiny tłumaczy, pulpit tłumacza z funkcjami odsłuchu prelekcji z poszczególnych kanałów)
  • dystrybucja tłumaczeń językowych uczestnikom konferencji, w tym celu stosuje się bezprzewodowe odbiorniki z zestawami słuchawkowymi, na których uczestnicy ustawiają żądany kanał językowy;
  • tajność tłumaczonych informacji – systemy na podczerwień gwarantują bezpieczeństwo przekazywanych treści;
  • możliwość skonfigurowania w system do translatorystyki

Tłumaczenie w zakresie jednej kombinacji językowej (j. polski na j. angielski) przeprowadzane jest przez zespół dwóch tłumaczy pracujących w kabinie i tłumaczących wypowiedź prelegenta. Konieczność zaangażowania dwóch tłumaczy wynika z potrzeby wzajemnego ich uzupełniania się. Uczestnicy, wyposażeni w odbiorniki i zestawy słuchawkowe, mogą słuchać mówców w pożądanym przez siebie języku, wybierając odpowiedni kanał.

Wymogiem większych, wielojęzycznych kongresów jest konieczność pracy tłumaczy w trybie Przekaz "Relay", który umożliwia tłumaczenie za pośrednictwem trzeciego języka, np. z języka angielskiego na język polski, a następnie z języka polskiego na język niemiecki.
Zaufali nam:
zobacz nasze aukcje allegro
opinie o nas na ceneo
Certyfikat ISO 9001
Certyfikat ISO 9001
przyjazna firma
Program regionalny, Narodowa Strategia Spóności
"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013"
Tytuł projektu: "Implementacja Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy EN ISO 9001:2008 drogą do poprawy konkurencyjności firmy MENTOR Zdzisław Sabat"
Nr Umowy: UDA-RPZP.01.03.01-32-034/12-00

Program regionalny dla Rozwoju Pomorza Zachodniego
Przyjaciele:

4x4
TN
DAN
Przedszkole Publiczne nr 3, Kamienna Góra
Liga Superbohaterów