O firmie

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM

kwiecień
05
2017
Zobacz, gdzie można nas spotkać w najbliższym czasie
styczeń
 • 27-28.01.2017 - Od becika każdy klika, Presskom w Kołobrzegu. [więcej]

luty
 • 17-18.02.2017 - Edukacja Medialna i rola filmu w edukacji we Wrześni. [więcej]

marzec
 • 23.03.2017 - Konferencja wojewódzka "Przez zabawę do kodowania i filmowania", Mielenko Drawskie
 • 24-25.03.2017 - Zlot Innowacyjnych Nauczycieli w Jastrzębiej Górze. [więcej]
 • 27-28.03.2017 - Nowoczesny Dyrektor w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim w Centrum Konferencyjnym Warszawianka. [więcej]

kwiecień
 • 7-9.04.2017 - Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2017, Nowy Tomyśl. [więcej]

maj
 • 18-19.05.2017 - III Kongres TIK w Edukacji Zegrze, hotel 500, Presskom. [więcej]

czerwiec
 • 9-10.06.2017 - II Ogólnopolska Konferencja dla Dyrektorów Szkół i Nauczycieli "Model Nowoczesnej Szkoły", Ząbki. [więcej]

październik
 • 07-08.10.2017 - Podlaskie EduInnowacje, Mońki
 • 19-20.10.2017 - III Kongres Edukacja i Rozwój, Warszawa [więcej]

listopad
 • 17-19.11.2017 - Konferencja "Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły", Radom [więcej]

grudzień
 • 08-09.12.2017 - Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów, Ustroń - Presskom [więcej]


sierpień
11
2017
Firma Mentor otrzymała znak Złotej Siódemki w kategorii szkolno-edukacyjnej 2017
Złota siódemka
Firma Mentor otrzymała znak Złotej Siódemki w kategorii szkolno-edukacyjnej 2017.
"Dla polskiej firmy Mentor, projektanta i producenta wysokiej klasy monitorów i tablic interaktywnych myBoard dla szkół i biur za najwyższą jakość usług."

To już 5 edycja plebiscytu „Złota Siódemka” podczas którego wybierane jest 7 przedsiębiorstw wyróżniających się innowacyjnością i jakością oferowanych produktów.
Redakcja portalu TV EXPO przeanalizowała jakość produktów i sposób działalności wielu firm z branży szkolno-biurowej. W oparciu o zebrane dane i doświadczenie przyznała siedem wyróżnień. Otrzymały je firmy, które w polskiej rzeczywistości gospodarczej stawiają na rozwój technologii, innowacyjność, a co za tym idzie najwyższą jakość swoich produktów.
Dziękujemy za to wyróżnienie zwracające uwagę nie tylko na sprzęt ale na jakość naszych usług instalacyjnych, serwisowych i doradczych. Jest to dowód na to, iż jesteśmy maksymalnie zaangażowani w cały proces sprzedaży i wdrożenia oraz wsparcie techniczne.

Emisje spotu można obejrzeć na Posat News do dnia 20 sierpnia 2017 r.

maj
29
2017
Mentor sponsorem Meczu Gwiazd i biegu Piątka z Gwiazdami
Mecz gwiazd - Siatkarze dla hospicjum

Dla tej kwoty, dla dzieciaków i z potrzeby serca będziemy zawsze blisko Siatkarzy i Hospicjum. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego wydarzenia.

To była już ósma edycja Meczu Gwiazd a pięć z nich odbyło się z naszym wkładem sponsorskim. W tym roku celem akcji była zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie małych podopiecznych. M.in. dwa asystory kaszlu, z których każdy kosztuje około 20 tysięcy złotych oraz wsparcie podopiecznych Grupy Wsparcia w Żałobie.

Dotychczas Mecze Gwiazd obejrzało łącznie 13768 kibiców. Swoją obecnością wsparło akcję 137 Gwiazd. Przez 10 lat działalności Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum pod kierownictwem prezesa Macieja Sośnickiego zebrało łącznie ponad MILION złotych! Oprócz Meczu Gwiazd tradycyjnie zorganizowano w tym roku turniej siatkówki na siedząco z udziałem najlepszych zespołów w Polsce oraz amatorski turniej siatkówki, który towarzyszy Meczowi Gwiazd.

W tym roku, po raz pierwszy, Siatkarze i my -Mentor, zainspirowani własnymi doświadczeniami i pasjami, zorganizowaliśmy bieg Piątka z Gwiazdami. Bieg na pięć kilometrów, w pięknym otoczeniu zieleni lasku arkońskiego i oczywiście z udziałem gwiazd sportu. Medale wręczał sam Michał Masny Mentor miał przyjemność być głównym sponsorem tej imprezy. Bieg spotkał się z wzorową organizację biegu.

Nasz pierwszy bieg Piątka z Gwiazdami przyniósł wsparcie w wysokości 17 tys. zł. Za rok planujemy pobić tę sumę i nasze rekordy! Do zobaczenia w maju 2018 r.maj
29
2017
Piątka z gwiazdami
5 km 27 maja na Arkonce pobiegniemy dla dzieci z hospicjum.
Piątka z gwiazdami

Gorący weekend za nami i nie myślę tu tylko o Celsjuszach:) Nasza pierwsza impreza biegowa, Piątka z Gwiazdami była fantastycznym przeżyciem. Mocne wrażenia, duch walki, ale też wzruszenia, emocje, rodzinna atmosfera z miseczką vege zupki z restauracji Prasad :) Co więcej - czuwały nad nami dobre anioły - pakiet startowy numer 1 został wylicytowany przez anonimowego darczyńcę za ... 10 tys. zł ! To na pewno jest człowiek o wielkim sercu do pomagania, dziękujemy!


Wiem jedno - na pewno była to udana impreza! Pokonywaliśmy własne słabości i biliśmy życiówki w jednym celu-pomoc dzieciom z hospicjum. Nasz wspaniały Mentor Team spisał się na medal a nawet na siedem medali :)
Dziękuję Stowarzyszeniu Siatkarzy dla Hospicjum, Małgorzacie Kalicińskiej i Maciejowi Sośnickiemu za pomysł i organizację przedsięwzięcia. Byliście świetni, jak zawsze:) Do zobaczenia za rok!kwiecień
18
2017
Nagrody dla Nauczyciela Roku 2016, pani Joanny Urbańskiej z Gimnazjum w Susku.
15 marca 2017r. odbyło się uroczyste otwarcie multimedialnej klasy będącej nagrodą główną w konkursie Głosu Nauczycielskiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej "Nauczyciel Roku 2016". Pracownia językowa Mentor PC PRO z zestawem interaktywnym myBoard zostały ufundowane przez Mentora dla zwyciężczyni konkursu, pani Joanny Urbańskiej, nauczycielki biologii, chemii i fizyki w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku, która dumnie przejęła tytuł Nauczyciel Roku.

Pan Dyrektor, Mirosław Hensel, powitał zaproszonych gości, uroczyście przecięto wstęgę, a nauczycielka języka angielskiego, Joanna Karczewska, zaprezentowała możliwości pracy z młodzieżą z wykorzystaniem nowego sprzętu. Z pracowni językowej korzystała będzie także nauczycielka języka rosyjskiego, Pani Bożena Błażejewska. Pracownia jest wyposażona w nowoczesną, dotykową tablicę interaktywną, projektor i laptop. Do panelu sterowania podłączone są słuchawki z mikrofonem dla każdego ucznia. Umożliwi to pracę z całą grupą, w parach oraz z każdym uczniem indywidualnie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Zdzisław Sabat -Prezes firmy MENTOR, Anna Wojciechowska-Lorent - przedstawicielka Głosu Nauczycielskiego, Krzysztof Korpoliński – Wójt Gminy Sierpc, Krzysztof Sobieszek – Radny Gminy Sierpc i Renata Sobieszek – Przewodnicząca Rady Rodziców. Obecne były także media: TVP Warszawa oraz Kurier Sierpecki Czytaj więcej.

W naszym jubileuszowym roku 15 lecia firmy ufundowaliśmy po raz dziesiąty nagrodę dla Nauczyciela Roku. Cieszymy się z tego faktu tym bardziej, iż nasz prezent przyniósł wiele radości obdarowanej, co dla nas jest jest celem i sensem pracy.

kwiecień
11
2017
XIII edycja Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2017
Nowy Tomyśl, 7 - 9 kwietnia 2017
Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych organizowana przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu przez pana Dariusza Stacheckiego odbyła się w dniach 07-09 kwietnia 2017 roku.
Jedno z ciekawszych, bogatszych wydarzeń dla edukacji. 3 dni wypełnione wykładami i warsztatami. Wysoki poziom merytoryczny, interesujące, gorące tematy, ciekawe rozmowy z pasjonatami nowych technologii - tak może być tylko na K@SSK!

XIII edycja Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2017

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej konferencji. Mentor zaprezentował interaktywne tablice, monitory, stoliki oraz laboratorium językowe Mentor PC PRO. Na warsztatach zapoznaliśmy Państwa z ogromnym potencjałem studia telewizyjno-filmowego oraz opowiedzielismy jak skutecznie i efektywnie wykorzystać funkcjonalność pracowni językowej wraz z programem NetSupport.

Gratulujemy organizatorom pomysłu, sprawnej koordynacji i zarządzania całością przedsięwzięcia. Na pochwałę zasługuje również młodzież z Gimnazjum, życzliwa i chętna do pomocy przy organizacji stoisk.
Do zobaczenia za rok :) Czytaj więcej

marzec
28
2017
5 edycja konferencji Nowoczesny Dyrektor
27-28 marca r. w Centrum Konferencyjnym Warszawianka w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim
27-28 marca uczestniczyliśmy w 5 edycji konferencji Nowoczesny Dyrektor w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim w Centrum Konferencyjnym Warszawianka. Organizatorem przedsięwzięcia była LIBRUS.

Nowoczesny Dyrektor to dwa dni pełne specjalistycznych wykładów i inspirujących seminariów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych wystawców. Wydarzenie to nie tylko przestrzeń dyskusji i wymiany doświadczeń ponad czterystu najbardziej aktywnych Dyrektorów szkół oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski. To przede wszystkim okazja, by przekonać się, że umiejętne zarządzanie z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi w obszarze edukacji podnosi efekty pracy oraz po prostu ułatwia codzienne obowiązki managerów placówek.

Mentor prezentował najnowsze rozwiązania multimedialne do szkół m.in. dotykowy monitor interaktywny 75" myBoard. Dziękujemy uczestnikom za inspirujące rozmowy i zapraszamy do skorzystania z naszego wsparcia. Czytaj więcej

marzec
25
2017
Konferencja VIII Ogólnopolskim Zlocie Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Jastrzębiej Górze
24-25 marca 2017 r. w Hotelu Astor *** w Jastrzębiej Górze
Konferencja VIII Ogólnopolskim Zlocie Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Jastrzębiej Górze już za nami.
VIII Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów odbył się w dniach 24-25 marca 2017 r. w Hotelu Astor *** w Jastrzębiej Górze.

W programie były m.in. ciekawe wykłady:
 • Czy cyfrowe pokolenie można odłączyć od sieci? Charakterystyka problemów e-uzależnień wśród uczniów i sposoby przeciwdziałania tym zjawiskom Na bosaka i z tabletem - edukacyjna podróż dookoła świata. Przykład lekcji wykorzystującej różnorodne aplikacje
 • Programowanie i inne zmiany w edukacji informatycznej. Jak je wdrożyć efektywnie i przyjemnie
 • Kierunkowskazy nauczyciela - na co powinien zwrócić uwagę refleksyjny pedagog
 • Classroom - jedna notatka, jeden zeszyt dla wszystkich uczniów, jeden ekosystem, oraz szereg warsztatów z gorącego tematu jakim jest programowanie i nie tylko. Mentor przeprowadził szkolenie warsztatowe pt.: Oswajanie języka w zintegrowanej pracowni językowej Mentor PC Pro z terminalami vCloudpoint oraz programem NetSupport.

Nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem nie tylko z uwagi na wiele rozwiązań multimedialnych, ale także kusiło aromatyczną kawą. Miło nam było Państwa gościć, do zobaczenia za rok :) Czytaj więcej

marzec
20
2017
Piątka z gwiazdami
5 km 27 maja na Arkonce pobiegniemy dla dzieci z hospicjum. Bądźcie tam z nami koniecznie!
Piątka z gwiazdami

5 km 27 maja na Arkonce pobiegniemy dla dzieci z hospicjum. Bądźcie tam z nami koniecznie!

W tym roku do szeregu widowiskowych imprez organizowanych przez fundację Siatkarze dla Hospicjum dołączył bieg 5 z Gwiazdami.

"Za kilka lat będzie nas tyle, że trzeba będzie zamykać ulice" mówi prezes Stowarzyszenia Maciej Sośnicki.
Maćku, będziemy Ci kibicować i pomagać w Twoim dziele!

Zapraszamy też na szalenie widowiskowy Mecz Gwiazd. Impreza, która kiedyś wypełniała zaledwie halę SDS, od dwóch lat organizowana w Azoty Arena, przyciąga tysiące widzów. Gwiazdy wielu dyscyplin sportu rozgrywające kolejne sety, mega atrakcje i fantastyczna zabawa. Tego nie można przegapić! Bądźcie z nami i wszyscy wspólnie zagrajmy wielki mecz dla Małych Podopiecznych Hospicjum. Tylko w Szczecinie, już 27 maja.

Podczas imprezy będzie można wylicytować upominki z autografami, podarowane przez naszych ulubieńców, a całkowity dochód zostanie przekazany dla podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych.

Kup bilet: http://www.azotyarena.pl/bilety/wielki-mecz-gwiazdy-dla-hospicjum-3428

marzec
17
2017
Równa firma
Mentor po raz drugi otrzymał wyróżnienie w tym zaszczytnym plebiscycie!
W plebiscycie Równa Firma nagradzane są zachodniopomorskie przedsiębiorstwa, które wyróżniają się w społecznej odpowiedzialności biznesu. Oceniane są pod kątem m.in. etycznych zasad, przejrzystej polityki czy dbałości o pracowników, kontrahentów, klientów, społeczności i środowiska. Kategoria Innowacje Społeczne obejmuje podejmowanie działań społecznych czy wdrażania nowych rozwiązań, których celem jest polepszenie jakości życia osób i społeczności.

Dlatego z ogromną przyjemnością informujemy, że po raz drugi nasza firma otrzymała wyróżnienie w tym zaszczytnym plebiscycie!

Pierwszy raz zostaliśmy nagrodzeni w roku 2015. 13 marca 2017 odebraliśmy drugi dyplom za zaszczytne 6 miejsce spośród firm odpowiedzialnych społecznie w zachodniopomorskim!

Dziękujemy Kapitule, to dla nas ogromne wyróżnienie i nobilitacja.

Dajemy słowo, że będziemy kontynuować naszą misję społeczną, czuwać nad przestrzeganiem zasad etyki i dbać o dobre imię przedsiębiorstwa,

Beata Borysiewicz, Zdzisław Sabat

marzec
08
2017
Zapraszamy na konferencję
"Przez zabawę do programowania i filmowania"
Zapraszamy na konferencję pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Drawska Pomorskiego. Rejestracja tylko do 17 marca 2017 r. czytaj więcej

Zapraszamy na konferencję

marzec
08
2017
Artykuł w www.silny-szczecin.pl
Mentor świętował 15-lecie premiując innowacyjnych nauczycieli
Szczecińska firma specjalizująca się w systemach audiowizualnych z okazji swojego jubileuszu zorganizowała konkurs Mentor Roku. czytaj więcej

Mentor świętował 15-lecie premiując innowacyjnych nauczycieli

marzec
03
2017
Nagroda dla pana Marka Mnicha laureata konkursu Mentor Roku wręczona!
Nagrody w Konkursie Mentor Roku już u zwycięzców:)

Marek Mnich zdobył 3 miejsce w konkursie Mentor Roku - Konkurs dla Innowacyjnych Nauczycieli, za scenariusz lekcji "Bryły platońskie, czyli jak starożytni Grecy postrzegali świat."

Scenariusz przedstawiał lekcję matematyki z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń i technologii. Duża ilość środków zarówno tradycyjnych (kostki do gry) jak i nowoczesnych (tablica interaktywna, wizualizer, okulary 3d itp.) angażujących wszystkie zmysły uczniów pozwala w atrakcyjny i przystępny sposób zrozumieć tajniki tego pięknego aczkolwiek dla wielu trudnego przedmiotu.

Słowa od laureata trzeciej nagrody, pana Marka Mnicha, nauczyciela matematyki w Gimnazjum w Paniówkach: "Pragnę serdecznie podziękować firmie Mentor za uznanie mojego warsztatu pracy i docenienie materiału filmowego z przeprowadzonej przeze mnie lekcji matematyki. Sukces został osiągnięty dzięki zaangażowaniu i pomocy moich uczniów, którzy pomogli mi w realizacji pracy konkursowej na "Innowacyjnego nauczyciela". Cieszymy się więc wszyscy z otrzymanego monitora interaktywnego, który unowocześnił naszą pracownię." M. Mnich

Szczegóły konkursu na http://konkurs.myboard.pl

luty
22
2017
Podziękowania od IV Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie
Podziękowania od IV Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie

IV Liceum Ogólnokształcące w Chorzowie otrzymało od nas tablice interaktywną myBoard Silver (więcej).luty
21
2017
Program "Matematyka bez reszty" ("Maths in Use") nominowany do prestiżowej, międzynarodowej nagrody
"The London Book Fair Excellence Awards 2017"
Program Matematyka bez reszty nominowany do prestiżowej, międzynarodowej nagrody

Produkt multimedialny - „Matematyka bez reszty” („Maths in Use”) został nominowany do prestiżowej, międzynarodowej nagrody „The London Book Fair Excellence Awards 2017”, przyznawanej za wybitne osiągnięcia wydawnicze. Multimedialne Wydawnictwo Eduexpert znalazło się tym samym na krótkiej liście. W swojej kategorii (The Educational Learning Resources Award, supported by China Publishing & Media Journal) Eduexpert ma już tylko dwóch rywali:

 • Eduexpert (Poland)
 • EssayJack Inc. (Canada)
 • Lithuanian Free Market Institute (Lithuania)

Nagroda zostanie wręczona podczas targów wydawniczych The London Book Fair 2017 (14 marca 2017). Jesteśmy przekonani, że to wyróżnienie na arenie międzynarodowej przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania produktem „Matematyka bez reszty”.

luty
06
2017
XII Kołobrzeska Konferencja dla Nauczycieli
Konferencja Od Becika Każdy Klika - Kołobrzeg 27-28 styczeń 2017
Konferencja Od Becika Każdy Klika to jedno z ciekawszych wydarzeń merytorycznych w naszym regionie, które odbyło się 27-28 stycznia w Kołobrzegu w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Organizowana przez pana Jacka Kawałka konferencja, wypełniona aktualnymi wykładami, ciekawymi merytorycznie prezentacjami , zachęciła ponad 130 osób do wzięcia udziału w tym dwudniowym wydarzeniu.
Przedstawiciele naszej firmy, Radosław Kimak i Przemysław Ogrodziński prowadzili warsztaty z wykorzystania potencjału studia telewizyjnego w szkole. Zajęcia cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem.

Więcej tutaj: http://www.obkk.2lo.pl/

grudzień
03
2016
Konferencja VII OGÓLNOPOLSKI ZLOT INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW
2-3 grudnia 2016 r., Hotel Gwarek w Ustroniu
Wszyscy nauczyciele i dyrektorzy szkół z całej Polski – entuzjaści nowoczesnych technologii w nauczaniu, zostali zaproszeni na siódmą już edycję najciekawszej konferencji edukacyjnej w kraju. Ogólnopolskie Zloty Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów to spotkania cieszące się coraz większa popularnością wśród pracowników instytucji oświatowych. Celem Ogólnopolskich Zlotów jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań stosowanych w edukacji.

Nasza firma była Partnerem Strategicznym w tym wydarzeniu. Oprócz prezentacji sprzętu interaktywnego przygotowaliśmy dla Państwa wykład pt. Promocja szkoły w medialnym świecie oraz warsztaty Wirtualne Studio Telewizyjne TVS - technologia przyszłości w Twojej szkole.
Zlot w Ustroniu był dla nas wyjątkowy, ponieważ w tym miejscu i podczas tej konferencji postanowiliśmy wyłonić i nagrodzić zwycięzców konkursu Mentor Roku.

Konkurs Mentor Roku doskonale wpisywał się w klimat konferencji, gdyż dedykowany był innowacyjnym nauczycielom. Tematem było stworzenie innowacyjnego, opartego na nowoczesnych narzędziach, multimediach, programach scenariusza lekcji.
Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej innowacyjnego nauczyciela oraz uczczenie 15lecia działalności naszej firmy.

Zwycięzcami byli:
 • I miejsce pani Magdalena Kozieł, Szkoła Podstawowa w Przecławiu
 • II miejsce pani Marta Barańska ze Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych
 • III miejsce pan Marek Mnich z Gimnazjum w Paniówkach
 • Nagroda specjalna dla pana Jakuba Niewińskiego z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie

Nagrodzeni otrzymali wysokiej jakości sprzęt multimedialny, jak monitory i tablice interaktywne wraz z montażem i szkoleniem. Więcej informacji: http://www.konkurs.myboard.pl/lista_zwyciezcow.

Fotorelacja

listopad
20
2016
Konferencja w Radomiu
Niesamowite 3 dni spędzone z nowymi technologiami, w azjatyckim klimacie i w przemiłej atmosferze.
Więcej tutaj: http://konferencja.radom.pl/

Relacja fotograficzna

Stoisko Mentora
Warsztaty i wykład z Telewizji szkolnej
Warsztaty z Pracowni językowej
Zapraszamy za rok! :)

listopad
18
2016
Konkurs Mentor Roku zakończony!
Konkurs Mentor Roku zakończony Konkurs Mentor Roku zakończony. Jury wyłoniło zwycięzców.
Więcej na http://www.konkurs.myboard.pl/lista_zwyciezcow.

październik
17
2016
Nauczyciel Roku 2016 wybrany!
Mentor fundatorem nagrody
Nauczyciel Roku 2016 wybrany! Serdecznie gratulujemy pani Joannie Urbańskiej z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku zaszczytnego tytułu Nauczyciel Roku 2016!

Mentor już po raz 10. ufunduje cenną nagrodę dla szkoły głównego laureata – ufunduje pracownię językową Mentor PC Pro z systemem interaktywnym myBoard.
Mentor - Przyjaciel Konkursu Nauczyciel Roku 2016

Z okazji tego jubileuszu organizator Konkursu – Głos Nauczycielski uhonorować naszą firmę, Sponsora Głównego Konkursu specjalnym tytułem Przyjaciel Konkursu. Dzięki tej trwającej już 10 lat współpracy uczniowie w placówkach, z których wywodzą się Nauczyciele Roku, mogą korzystać z nowoczesnych pracowni. Często były to pierwsze tak zawansowane technologicznie urządzenia w ich szkołach! (więcej >>)

fot. Głos Nauczycielski / Rajmund Nafalski

wrzesień
28
2016
26 - 28 września XI Miedzynarodowy Kongres Kadry Kierowniczej Oświaty, Gdańsk
26 - 28 września XI Miedzynarodowy Kongres Kadry Kierowniczej Oświaty, Gdańsk Międzynarodowy Kongres Kadry Kierowniczej Oświaty: dyrektorów szkół, pracowników organów prowadzących i organów nadzoru pedagogicznego - osób zaangażowanych w zarządzanie oświatą na poziomie państwowym i lokalnym. Ponad 1000 uczestników, w tym goście zagraniczni, przedstawiciele resortu edukacji, sejmowej komisji edukacji nauki i młodzieży, obradowało w obiektach polskiej filharmonii bałtyckiej i europejskiego centrum solidarności w Gdańsku.

Głównym punktem kongresu było spotkanie uczestników z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym z podsekretarzem stanu Maciejem Kopciem.

Mentor tradycyjnie był partnerem wydarzenia. Oprócz bogatej oferty edukacyjnej, jaką prezentowaliśmy na stoisku, przygotowaliśmy warsztaty z systemu telewizji dla szkół.wrzesień
19
2016
Zobacz, gdzie można nas spotkać w najbliższym czasie
wrzesień
 • 16-17.09.2016 - I Konferencja Przedstawicieli Organów Prowadzących i Zarządzających Placówkami Oświatowymi. Samorząd terytorialny, a współczesna szkoła. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. [więcej]
 • 26-28.09.2016 - XI Kongres Zarządzania Oświatą OSKKO, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku. [więcej]

październik
 • 13.10.2016 - Wybór Nauczyciela Roku. [więcej]
 • 21.10.2016 - Noc Systemożerców, Zespół Szkół w Starym Jarosławiu. [więcej]
 • 27-28.10.2016 - KONGRES dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, zawodowych oraz CKP, Centrum Szkoleniowe Falenty, Warszawa – Raszyn. [więcej]
 • 27-28.10.2016 - III Kongres Edukacja i Rozwój, Centrum Olimpijskie w Warszawie. [więcej]

listopad
 • 18-20.11.2016 - „Nowoczesne Technologie Informacyjne w Służbie Cyfrowej Szkoły", Zespół Szkół Technicznych Radom. [więcej]

grudzień
 • 02-03.12.2016 - Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów Hotel Gwarek w Ustroniu. [więcej]

wrzesień
19
2016
Samorząd terytorialny, a współczesna szkoła
I Konferencja Przedstawicieli Organów Prowadzących i Zarządzających Placówkami Oświatowymi.
I Konferencja Przedstawicieli Organów Prowadzących i Zarządzających Placówkami Oświatowymi

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie i redakcja magazynu EduFakty-Uczę Nowocześnie byli organizatorem I Konferencji Przedstawicieli Organów Prowadzących i Zarządzających Placówkami Oświatowymi. Samorząd terytorialny, a współczesna szkoła.

Spotkanie odbyło się 16 i 17 września w budynkach Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W związku z zapowiadanymi zmianami ustrojowymi w systemie edukacji nie zabrakło merytorycznych dyskusji i wymiany opinii. Mentor towarzyszył Państwu w tych dniach zapewniając ciekawą ofertę edukacyjną oraz aromatyczną kawę. :)

wrzesień
15
2016
Marsz-o-bieg dla hospicjum!
20 kilometrów, w 2 godziny, za 2000 złotych i jeden cel: wszystko dla dzieciaków z hospicjum!
20 kilometrów, w 2 godziny, za 2000 złotych i jeden cel: wszystko dla dzieciaków z hospicjum!
Kto wpadł na taki pomysł? Maciek, facet nie z tej ziemi i Adam - człowiek z ogromnym sercem. Kochani, jesteście megapozytywnymi zapaleńcami! Bądźcie tacy zawsze, zarażajcie swoją energią, stawiajcie cele, pokazujcie że NIEMOŻLIWE NIEISTNIEJE!!!
To był ogromny zaszczyt być częścią tej przygody. Dziękujemy za niesamowite emocje. Jesteśmy z Wami! Mentor.


maj
21
2016
Mecz Gwiazd
Mentor dla Hospicjum wraz z Siatkarzami. Pomagamy od 2012 roku.
Statuetka Mecz Gwiazd Dziękujemy, że znowu mogliśmy być częścią tego wydarzenia!
To nasz 4 Mecz Gwiazd i na pewno nie ostatni.
Ukłony dla organizatorów. Będziemy pomagać!

Zobacz więcej:
http://www.siatkarzedlahospicjum.pl/
http://meczgwiazd.szczecin.pl/

maj
18
2016
Podziękowanie za udział w I Konferencji dla dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów z … tabletem
18-19 maj 2016, Centrum Szkoleniowe Falenty w Warszawie.
18-19 maja 2016 odbyła się I Konferencja dla dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów z … tabletem, w Centrum Szkoleniowe Falenty w Warszawie. Tym razem prezentowaliśmy szkolną telewizję. Produkt dla każdej szkoły! Wykład "Jak przygotować się do wystąpienia przed kamerą, prowadzili organizatorzy Bartosz Krzyżaniak i Maciek Kułak z wykorzystaniem studia telewizji szkolnej TVS.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapradzamy na fotorelację :)kwiecień
15
2016
Podziękowanie za udział w IV Konferencji dla Dyrektorów Szkół Zawodowych
14-15 kwietnia 2016, Instytut Europejski w Łodzi.
14-15 kwietnia 2016 odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Zawodowych i Centrów Kształcenia Praktycznego…z tabletem, w Instytucie Europejskim w Łodzi. Można było usłyszeć o egzaminach zawodowych, doradztwie zawodowym, współpracy na linii szkoła-biznes, funduszach unijnych i nowych technologiach, a także ochronie danych osobowych i wizerunku ucznia. Uczestniczył w konferencji minister Tadeusz Sławecki, odpowiedzialny za szkolnictwo zawodowe. Objął też konferencję swoim patronatem. Partnerem konferencji zgodził się też zostać Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Mentor przy kawie prowadził rozmowie o wykorzystaniu nowoczesnych technologii audiowizualnych w szkolnictwie zawodowym.marzec
21
2016
IV edycja konferencji Nowoczesny Dyrektor
14-15 marca 2016 w Jachrance, organizowanej przez LIBRUS.
Nowoczesny Dyrektor to ogólnopolska konferencja dedykowana Dyrektorom szkół, którzy chcą aktywnie korzystać z nowoczesnych technologii w swojej codziennej pracy. Ich priorytetem jest rozwój, innowacyjność i bezpieczeństwo, czyli obszary, wokół których budujemy tegoroczną tematykę konferencji.

Uczestnicy konferencji to managerowie swoich placówek, dla których innowacyjne narzędzia informatyczne to środek do celu – podniesienia jakości kształcenia, sprawnego zarządzania szkołą, zniwelowania biurokracji i w efekcie skupienia się na tym, co najważniejsze – edukacji dla efektów.

Uczestnikami konferencji byli również Przedstawicie jednostek samorządu terytorialnego, którzy chcą widzieć podległe szkoły w roli liderów skutecznego kształcenia i zarządzania na terenie całej Polski.marzec
10
2016
Mecz Gwiazd
Mentor dla Hospicjum wraz z Siatkarzami. Pomagamy od 2012 roku.
Mecz Gwiazd Czwarty raz Mentor postarał się o tytuł sponsora Meczu Gwiazd. Wszystko co robimy, robimy z sercem, dla potrzebujących.

Mecz Gwiazd odbędzie się 21 maja 2016 roku o godzinie 17:00 w hali Azoty Arena ul.Władysława Szafera 3/5/7.
To siódma edycja Meczu Gwiazd i dziewiąty rok działalności na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych. W tym roku celem akcji jest zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie małych podopiecznych. M.in. dwa asystory kaszlu, z których każdy kosztuje około 20 tysięcy złotych oraz wsparcie podopiecznych Grupy Wsparcia w Żałobie. Dotychczas Mecze Gwiazd obejrzało łącznie 10168 kibiców. Swoją obecnością wsparło nas 125 Gwiazd. Przez 9 lat działalności zebraliśmy łącznie 873146,54 złotych.

W TYM ROKU PLANUJEMY PRZEKROCZYĆ MILION ZŁOTYCH!
Oprócz Meczu Gwiazd tradycyjnie zorganizujemy w tym roku turniej siatkówki na siedząco z udziałem najlepszych zespołów w Polsce oraz amatorski turniej siatkówki, który towarzyszy Meczowi Gwiazd.

Żródła:
http://www.siatkarzedlahospicjum.pl/
http://meczgwiazd.szczecin.pl/

marzec
04
2016
Zapraszamy na nasze stoiska
Sprawdź gdzie można nas spotkać w bieżącym roku.
W tym roku spotkamy się z Państwem na kilku interesujących konferencjach:
 • Nowoczesny Dyrektor, 14-15 marca 2016 w Jachrance
 • KASSK w Nowym Tomyślu, 1-3 kwietnia 2016, XII konferencja pt. "Nauczyciel w cyfrowej szkole",
 • Konferencja dla Dyrektorów Szkół Zawodowych, 14-15 kwietnia w Łodzi
 • Konferencja dla Dyrektorów Szkół Ponadpodstawowych oraz Dyrektorów Gimnazjów, 18-19 maja 2016 w Raszynie
 • XI Kongres Zarządzania Oświatą, 26-28 września 2016 w Gdańsku
 • Konferencja dla Dyrektorów Szkół Zawodowych i Centrów Kształcenia Praktycznego, 27-29 października 2016 w Raszynie

Zapraszamy na nasze stoiska !

styczeń
11
2016
Nagroda dla Nauczyciela Roku 2015, pani Katarzyny Nowak-Zawadzkiej
Nauczycielem Roku 2015 została pani Katarzyna Nowak-Zawadzka, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch" w Warszawie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału i determinacji oraz wielu sukcesów.

Mamy nadzieję, że nasza nagroda ufundowana dla Nauczyciela Roku 2015 - najnowocześniejsza pracownia językowa Mentor PC Pro oraz multimedialny zestaw interaktywny myBoard - stanie się doskonałym narzędziem do pracy i poszerzy horyzont możliwości dydaktyczych.


Warning: Smarty error: unable to read resource: "_menu_down.tpl" in /home/users/mentor/public_html/mentorpolska.pl/include/smarty/Smarty.class.php on line 1095
Blog