AI ready – wykorzystaj pracownię językową z AI w projektach eTwinning!

07.05.2024

AI ready – wykorzystaj pracownię językową z AI w projektach eTwinning!

 

eTwinning to społeczność szkolna gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy, realizując różnorodne projekty. Wiele z nich zawiera w sobie spotkania online na żywo, podobnie jak inna znana inicjatywa zapoczątkowana przez Microsoft - „Mystery Skype”, gdzie dwie grupy uczniów łącząc się ze sobą nie wiedzą skąd są rozmówcy. Zadanie polega na zadawaniu pytań tak lub nie i próbie odgadnięcia skąd pochodzi druga grupa.

Jednak podczas takich spotkań online często zwykły mikrofon w komputerze okazuje się być niewystarczający i osoby wypowiadające się zmuszone są do wychodzenia na środek, żeby można było ich głośno i wyraźnie usłyszeć.

Pracownie językowe od Mentor Systemy Audiowizualne są idealnym rozwiązaniem tego problemu. W dedykowanym programie dla pracowni językowej uruchamiamy tryb „AI”, tak aby przyznać danemu uczniowi dostęp do mikrofonu w trakcie spotkania online. Wszystko działa prosto i sprawnie: uczeń zgłasza chęć zabrania głosu za pomocą przycisku zgłoszenia się na pulpicie dotykowym Quest, a nauczyciel akceptuje zgłoszenie i uruchamia mikrofon dla danego ucznia. Uczeń widząc zmiany na pulpicie przed sobą już wie, że to właśnie on został wybrany do mówienia. W ten sposób każda osoba będzie idealnie słyszana przez odbiorców po drugiej stronie komputera, a wszystko odbywa się z poziomu stanowiska ucznia.

Wybierając pracownie językowe Mentor, które jako jedyne w Polsce są przygotowane do pracy z AI, otrzymujesz gwarancję, że Twoja szkoła jest na bieżąco z najnowszymi technologiami edukacyjnymi, co przekłada się na wyższą jakość nauczania i satysfakcję uczniów oraz nauczycieli.

Więcej informacji o tym, jak skorzystać z AI w pracowni językowej dowiesz się z dedykowanego poradnika dostępnego za darmo dla użytkowników pracowni językowych od Mentor Systemy Audiowizualne – dostępny do pobrania w Centrum pobierania.

 

 

Blog