Tablice interaktywne

Obraz i interakcja to skuteczna forma edukowania

Dedykowanym narzędziem do realizacji zadań edukacji sensorycznej jak też do prezentacji atrakcyjnych wizualnie treści i interaktywnej pracy z nimi jest multimedialna tablica interaktywna. Pozwalają nauczycielowi uzupełnić lekcję o ciekawe materiały audiowizualne, uatrakcyjnić ją o interaktywne zadania, quizy, gry. Wystarczy projektor i komputer i już można zabierać uczniów w świat biologii, historii, fizyki lub zaproponować im multimedialną rozrywkę.

Połączenie efektywności projektorów i interaktywności tablic myBoard to idealne zestawienie sprzętowe, umożliwiające wyświetlanie obrazu z różnych źródeł, modyfikowanie go w czasie dotykowo i zapisywanie zmian do pliku. Taki sprzęt to wszechstronny, interaktywny system do nauki, wspomagający nie tylko samo przyswajanie wiedzy, ale również pracę w zespołach, burze mózgów oraz stymulowanie uczniów w kierunku samodzielnej analizy i odkrywania faktów.

Narzędzie pracy jakim jest tablica interaktywna może przypominać zwykłą, szkolną tablicę, ale też może być narzędziem przemyślanym od projektu do wykonawstwa. Taki styl reprezentują tablice myBoard. Elegancki design, opcjonalne, użyteczne akcesoria, wykonane w tym samym stylu co tablica, idealnie tworzące jeden wizualnie i technologicznie system. MyBoard to marka własna firmy Mentor, która dba o jakość i parametry produktu a także zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz solidna opiekę techniczną.

 

Pobierz poradnik jak kupić dobry sprzęt interaktywny

Pobierz poradnik

Tablice interaktywne myBoard

 

Tablica interaktywna myBoard

GREY AiO

Tablice interaktywne myBoard GREY AiO

 

Silver

Tablice interaktywne myBoard Silver

 

Black

Tablice interaktywne myBoard Black

 

Mentorowe Inspiracje

Mentor aktywnie wspiera użytkowników sprzętu TIK

Mentor oprócz zapewnienia dobrej jakościowo oferty handlowej stara się pomagać szkołom w przeprowadzeniu programu Aktywna Tablica, angażując się w krzewienie wiedzy o nowych technologiach, stosowaniu narzędzi TIK w edukacji oraz efektywnym użytkowaniu tablic i monitorów interaktywnych.

Warsztaty

Warsztaty

z wykorzystania nowych technologii i stosowania TIK i STEM w edukacji na wielu konferencjach. Więcej >>

Grupa Aktywna Tablica na FB

Aktywna Tablica na FB

Aktywna grupa dzieląca się doświadcze-
niami i materiałami z realizacji TIK. Więcej >>

Webinaria

Webinaria

Darmowe webinaria z nowych technologii i stosowania narzędzi TIK w edukacji. Więcej >>

Scenariusze

Scenariusze

Zbiór innowacyjnych scenariuszy lekcji w formie filmu i prezentacji. Więcej >>

Szkolenia

Szkolenia

Szkolenia rad pedagogicznych z TIK oraz zastosowania tablic i monitorów interaktywnych.
Więcej >>

Marka myBoard

Interaktywna edukacja z myBoard z sukcesem od 7 lat

Właścicielem domeny i marki myBoard jest Mentor, producent pracowni językowych, integrator rozwiązań multimedialnych i kreator trendów w nowych technologiach dla edukacji.

Mentor dba o jakość, żywotność i rozpoznawalność produktów sygnowanych znakiem myBoard, starannie dobiera podzespoły, definiuje parametry techniczne, funkcjonalność produktów i dba o stronę wizualną produktów.

 

Tablice i monitory interaktywne myBoard

Pierwsze tablice myBoard Silver trafiły na rynek polski w połowie 2012 roku. Szybko zostały zauważone i docenione przez klientów za ich efektowny wygląd, solidne wykonanie i dedykowaną ofertę akcesoriów. W ofercie posiadamy dwie linie tablic: myBoard Black i myBoard Silver oraz dwie linie monitorów dotykowych: myBoard Black i myBoard Grey. Produkty są wciąż rozwijane w opracowaniu o coraz nowsze modele.

Wsparcie serwisowe

Zakupy w firmie Mentor lub u dealerów mających w ofercie produkty myBoard to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa, jakości i trwałości. Wraz z usługą instalacji urządzeń klient otrzymuje Pakiet Gold, uprawniający do ponadstandardowych świadczeń serwisowych i opieki technicznej, np. serwis w siedzibie klienta. Jedyna taka oferta serwisowa, będąca wyrazem dbałości firmy o klienta.

Doskonałe opinie
Opinie - Tablice interaktywne

Nie bez powodu firma nosi nazwę Mentor, a to dlatego, iż Państwa tablica multimedialna stała się dla uczniów drugim, a w dobie dzisiejszej komputeryzacji możliwe, iż pierwszym nauczycielem, zaś dla mnie idealnym partnerem do edukowania i przede wszystkim wychowywania młodzieży. Dzięki korzystaniu z tego nowoczesnego i niezwykle łatwego urządzenia można w sposób kompleksowy aktywizować uczniów w myśl zasady pobudzania wszystkich zmysłów: wzroku, słuchu, a nawet dotyku. Realizując projekty edukacyjne, widoczna była u nich satysfakcja z samodzielnego przerzucania slajdów w ich prezentacjach multimedialnych tylko poprzez dotknięcie ekranu. Kapitalnym rozwiązaniem jest używanie pisaków, co dla mnie jako historyka idealnie odpowiada przy analizowaniu map. Mogę wówczas zaznaczać miejsca bitew, szlaki handlowe, kierunki przemarszu wojsk, wskazywać utracone lub uzyskane zdobycze terytorialne. To samo dotyczy możliwości zatrzymywania filmów i zaznaczania w kolorze elementów, które uczniowie mają zinterpretować. Szeroka baza narzędzi proponowanych przez oprogramowanie tablicy pozwala na stworzenie niezwykle ciekawej lekcji. Mimo iż posiadam tablicę już od dwóch miesięcy, to cały czas uczę się nowych rozwiązań przy jej użyciu. Właśnie przymierzam się do zajęć w trakcie, których nic nie będzie mówione w sposób tradycyjny, a wszystko poprowadzi tablica multimedialna, dzięki funkcji narratora. Myślę, iż będzie to dla młodzieży ciekawe i zupełnie nowe doświadczenie, a treści edukacyjne będą lepiej przyswojone.

 

Krzysztof Grala
Nauczyciel w IV LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Chorzowie

Opinie - Tablice interaktywne

Tak, tablica interaktywna myBoard towarzyszy nam i pomaga uatrakcyjnić część zajęć, szczególnie z dziećmi w wieku 4-6 lat. Generalnie tablica jako element edukacyjny jest ciekawym dodatkiem, wprowadzającym element nowoczesności do pracy z dziećmi, nowoczesności z którą i tak nieuchronnie dzieci stykają się w codziennym życiu, dlaczego by więc miało jej zabraknąć w przedszkolu ? Byłoby to niespójne z realnym światem :)

Oczywiście taki sprzęt nigdy nie zastąpi nauczyciela, który musi ukierunkowywać i dozować ilość czasu spędzonego przy tablicy. Tylko wówczas możemy mówić o pozytywnym wpływie środowiska interaktywnego na rozwój dzieci. Praca a raczej zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową - pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchową, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka.

Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch.

Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Ponadto bezsprzecznie tablica uatrakcyjnia zajęcia, dyscyplinuje grupę a także zachęca do rozmów - rozwija mowę.

Wszystko to jest możliwe ale pod jednym kluczowym warunkiem, co chciałybyśmy szczególnie podkreślić - z tego typu sprzętu należy korzystać w sposób umiarkowany aby nie uzależnić!

 

Informacji udzieliły:
Dorota Zielińska Jarosz - dyrektor przedszkola
Nauczycielki: Renata Bizoń, Teresa Budniewska, Bożena Morawiec, Grażyna Kożuch, Grażyna Szymik, Elżbieta Zięba

z Przedszkola Publicznego Nr 3 ul. Papieża Jana Pawła II 20, Kamienna Góra

Opinie - Tablice interaktywne

Dzięki tablicy interaktywnej myBoard w sali polonistycznej możemy częściej grać w Kahoot! Powtórki materiału są teraz ekscytujące i dają nam wiele radości. Używamy jej również na innych lekcjach np. na historii możemy korzystać z ćwiczeń na stronie e-podręczniki.

 

Marta Barańska
Szkoła Podstawowa w Dworszowicach Pakoszowych

Realizacje
Blog