Wizualizery

Wizualizer inaczej kamera dokumentowa to urządzenie umożliwiające prezentowanie przedmiotów lub dokumentów na monitorze, telewizorze lub na ekranie prezentacyjnym za pośrednictwem projektora. Wizualizer wyposażony w podświetlarkę może zastąpić z powodzeniem tradycyjny rzutnik folii. Kamera przekazuje obraz w dowolnym powiększeniu. Posiada również funkcję obracania obrazu i przedstawienia go w kolorze czarno-białym. Dodatkowe oświetlenie przedmiotu poprawia jakość obrazu i wpływa pozytywnie na jego kontrast i szczegóły.

Przedstawiony obraz można zapisywać jako zdjęcia w formacie *.jpg Funkcja przekazywania obrazu na żywo idealnie sprawdza się w edukacji, umożliwiając pokaz doświadczeń chemicznych, żywych stworzeń w ruchu i eksperymentów na dużym ekranie. Pozwala to na prowadzenie zdalnego wykładu przez Internet a po zapisaniu nagrania na komputerze, film może być wykorzystany w przyszłości, bez konieczności powtarzania kosztochłonnych doświadczeń. Dzięki zastosowaniu wizualizera możemy przedstawić w powiększeniu mapy, rysunki techniczne, katalogi jak też formy 3D, np. globus, przedmioty użytkowe. Niezastąpioną funkcją wizualizera jest przenoszenie obrazu z mikroskopu na duży ekran. Preparat oglądany w mikroskopie mogą widzieć w dobrej jakości wszyscy uczniowie. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnej przystawki do mikroskopu.

Wizualizer jest nieocenionym narzędziem usprawniającym pracę w szkole. Z nim z powodzeniem i niezwykle atrakcyjnie przeprowadzisz lekcję biologii i chemii czy też przedstawisz przedmioty posiadane w jednym egzemplarzu . Możliwość nagrania prowadzonych pokazów umożliwia zebranie materiału i utworzenie multimedialnej biblioteki a współpraca wizualizera z tablicą interaktywną poszerzy zakres możliwości i sprawi, że codzienne lekcje staną się absorbujące i fascynujące.

Wizualizery

Oferta

Wizualizer myBoard S6

Wizualizer Epson ELPDC07

Wizualizer Epson ELPDC21

Blog