Pracownie Terminalowe

Pracownia Terminalowe vCloudpoint

Rozbuduj 1 komputer PC do 30 stanowisk

Czym jest terminal vCloudPoint ?

Terminal vCloudPoint to niewielkie urządzenie, umożliwiające pracę na pulpicie zdalnym. Do jednego serwera można bezpiecznie podłączyć nawet 99 użytkowników, którzy jednocześnie i zupełnie niezależnie od siebie korzystają z jego współdzielonych zasobów.

Bezobsługowy terminal vCloudPoint może automatycznie inicjować połączenie z serwerem i wyświetlać pulpit zdalny na ekranie użytkownika końcowego. Dedykowane oprogramowanie niezbędne do uruchomienia stanowiska terminalowego instalowane jest tylko na serwerze. Procesy obliczeniowe, przetwarzanie danych i zarządzanie również odbywają się na serwerze, poza stanowiskiem terminalowym.

Podobnie jak w komputerze PC, do terminala vCloudPoint należy podłączyć monitor, mysz i klawiaturę. Terminal zużywa niewiele energii i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, na urządzeniu nie są przechowywane żadne pliki użytkownika.

 

Terminal vCloudPoint

Szkolne pracownie terminalowe

Terminal vCloudPoint

Terminale komputerowe znajdują zastosowanie w szkołach, szpitalach, przychodniach, korporacjach, jednostkach budżetowych, firmach przemysłowych. Technologia terminalowa - z zastosowaniem terminali vCloudPoint umożliwia dzielenie zasobów jednego komputera lub serwera pomiędzy wielu użytkowników bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Ogromnym atutem wirtualizacji desktopów, czyli pracowni komputerowych vCloudPoint jest ograniczenie kosztów inwestycji w porównaniu z zakupem tradycyjnych komputerów PC, dużo niższe koszty eksploatacji i nawet 90% mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Zastosowanie terminali komputerowych vCloudPoint to rozwiązanie szczególnie opłacalne dla edukacji ze względu na korzystne ceny licencji na oprogramowanie.

Terminale vCloudPoint V1 (posiada złącze HDMI i obsługuje sieć 10/100/1000) i S100 to rozwiązania dedykowane dla szkół, szpitali i jednostek budżetowych. Urządzenie dostępowe nie posiada ruchomych części, ani lokalnego dysku. Zużywa bardzo mało mocy. Wytwarza bardzo mało ciepła, jest ciche, nie generuje szumów. Jest łatwe zarówno do wdrożenia jak i w późniejszym zarządzaniu dzięki dedykowanemu oprogramowaniu - w przypadku urządzeń marki vCloudPoint zarządzane są poprzez panel oprogramowania vMatrix.

Jak działa technologia terminalowa

Technologia usług terminalowych vCloudPoint pozwala dzielić zasoby (czas procesora, pamięć operacyjną, przestrzeń dyskową) jednego centralnego komputera pomiędzy wielu użytkowników. W ten sposób, dzięki wirtualizacji desktopów, do jednego serwera może zostać podłączonych do trzydziestu jednoczesnych użytkowników (wirtualnych pulpitów). Dostęp ten jest w pełni niezależny i bezpieczny. Rozwiązanie vCloudPoint jest szczególnie godne polecenia do zastosowań biurowych, w szpitalach, praktykach lekarskich, telecentrach, salach szkoleniowych, kawiarniach internetowych, itp.

Terminal vCloudPoint - schamat działania

Schemat połączenia terminali vCloudPoint S100 do serwera

Terminal vCloudPoint

Stanowisko terminalowe - pulpit użytkownika

Pracownie terminalowe - wirtualizacja pulpitów z vMatrix Server Manager

Oprogramowanie vMatrix Server Manager działa na serwerze terminalowym. Poprawia funkcjonalność i użyteczność procesu współdzielenia zasobów serwera. Zapewnia elastyczne wsparcie systemu operacyjnego oraz bezpieczny roaming pulpitu. Umożliwia scentralizowane zarządzanie peryferiami działającymi w sieci. vCloudPoint vMatrix Server Manager pozwala na pracę do 99 użytkowników na jednym współużytkowanym serwerze. Liczba użytkowników obsługiwanych przez dany komputer zależy od możliwości systemu hosta, używanych aplikacji oraz oczekiwanej wydajności. Zaleca się, aby nowi klienci przeprowadzili test używanych aplikacji przed dodaniem kolejnych użytkowników.

Doskonałe opinie

Rekomendacje - Pracownie terminalowe

Rekomendacje - Pracownie terminalowe

Pracownia oparta na terminalach vCloudPoint to przede wszystkim niezawodność. Odkąd takie rozwiązanie pojawiło się w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu zniknęły wszelkie problemy z działaniem systemów i urządzeń w pracowniach. Praca na zajęciach stała się przyjemnością. Bez dodatkowego oprogramowania można kontrolować działania użytkowników terminali, pomagać im w rozwiązywaniu problemów, prezentować wskazówki do pracy. Zniknęły duże toporne pudła, które oprócz hałasu podnosiły również temperaturę w pracowniach. Wybór rozwiązania vCloudPoint to była świetna decyzja.


Rekomendacje - Pracownie terminalowe

 

Artur Rudnicki
Zespół Szkół Technicznych w Radomiu

Rekomendacje - Pracownie terminalowe

Instalacja pracowni terminalowej vCloudPoint, to był strzał w dziesiątkę! Rewelacyjne rozwiązanie wprost stworzone dla szkół. Pracownia składa się z 16 stanowisk uczniowskich i stanowiska nauczycielskiego. Całość zarządzana jest wydajnym serwerem. Już wcześniej mieliśmy wdrożone rozwiązania terminalowe w bibliotece i świetlicy szkolnej. Byliśmy z nich zadowoleni, dlatego podjąłem decyzję o zakupie nowej pracowni komputerowej opartej o terminale. Wiedziałem, że to będzie dobre rozwiązanie, jednak terminale vCloudPoint przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Testowałem wiele rozwiązań dostępnych na rynku, ale żadne nie miało tak wysokiej wydajności, szybkości, stabilności i niezawodności.

Wyobraźcie sobie szkolną pracownię komputerową, w której panuje cisza, nie słychać szumu wentylatorów, stanowiska uczniów są gotowe do pracy w ułamku sekundy, strony internetowe oraz aplikacje otwierają się błyskawicznie, filmy w wysokiej rozdzielczości wyświetlają się płynnie, nawet na wszystkich stanowiskach jednocześnie. Wyobraźcie sobie też, że udostępniacie uczniom dokumenty jednym kliknięciem, że dyskretnie obserwujecie i nadzorujecie ich pracę, że instalację i konfigurację oprogramowania dla całej pracowni wykonujecie tylko raz i w jednym miejscu, że system i oprogramowanie są zawsze aktualne. Każdy uczeń ma swoje konto, a jego dokumenty są bezpieczne. I jeszcze jedno. Cała pracownia zużywa 1/3 energii pobieranej przez jeden komputer stacjonarny!

Gorąco polecam pracownie terminalowe vCloudPoint!

 

Dariusz Stachecki
wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

Realizacje
Blog