Systemy sterowania

Automatyzacja to już wszechobecne zjawisko i niekiedy niezastąpione w każdej dziedzinie życia. Z pomocy elektroniki korzystamy poczynając od prostych zadań aż po działania wymagające synchronizacji wielu procesów.

System sterowania integruje zdefiniowane urządzenia w jeden system ułatwiając jego obsługę. Korzystając z panelu sterowniczego możemy zrezygnować z manualnego sterowania urządzeniami. Panel zastępuje nam wszystkie piloty, wyłączniki i klawiatury. Łatwość obsługi sali multimedialnej jest efektem intuicyjnej obsługi oraz zdefiniowanych funkcji sali. Zwalnia nas z kontroli wszystkich, składających się na ten proces urządzeń.

W praktyce - klasyczna aula multimedialna zawiera system projekcji, w skład którego wchodzi projektor, nagłośnienie, ekran elektryczny oraz rolety i oświetlenie. Zadaniem osoby administrującej jest przygotowanie sali do prezentacji, czyli uruchomienie tych wszystkich urządzeń w określonej kolejności, a także dobranie parametrów, np. nagłośnienia i oświetlenia. Stosując system sterowania nie musimy pamiętać o kolejności uruchamiania urządzeń, nie jest konieczne posiadanie wiedzy na temat ich indywidualnej obsługi. Włączając przycisk „POCZĄTEK PROJEKCJI” automatycznie staruje proces uruchamiania urządzeń i ustawiania ich w określonych pozycjach, zachowując zdefiniowane parametry - np. opuszcza się ekran i winda z projektorem, zamykają się rolety z jednoczesnym wygaszaniem lamp, uruchamia się klimatyzacja, nagłośnienie i projektor. To nie wszystko, system pamięta również o konieczności wyłączenia projektora przed schowaniem w suficie za pomocą windy oraz o wychłodzeniu urządzeń przed wyłączeniem zasilania.

 

Systemy sterowania

Partnerzy

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Blog