Codey Rocky i Neuron - zabawa i nauka w dziecięcym e-świecie

07.09.2018

Codey Rocky i Neuron - zabawa i nauka w dziecięcym e-świecie

 

Edukacja STEAM (science, technology, engineering, art, maths) coraz śmielej gości w Szkołach Podstawowych i przedszkolach. Wszystko dzięki odpowiednio przygotowanym pomocom i materiałom edukacyjnym. Idąc z duchem czasu, Mentor Systemy Audiowizualne postanowił wesprzeć nauczycieli w edukacji STEM i STEAM, łącząc swoje siły z międzynarodowym fenomenem jakim jest firma Makeblock. Dzięki partnerstwu Mentor i Makeblock, polscy uczniowie otrzymają szansę nauki programowania i robotyki z wykorzystaniem najnowszych i najnowocześniejszych dostępnych na rynku edukacyjnym rozwiązań.

 

Sympatyczny robot

Swoim wyglądem Codey Rocky przypomina domowe zwierzątko – psa lub kota, czym zyskuje sobie sympatię i dzieci i dorosłych. Kim tak naprawdę jest uroczy Codey Rocky? To nowoczesny, inteligentny robot do nauki programowania wizualnego i tekstowego, który dzięki językowi Scratch 3.0 i Python, w 100% jest zgodny z wymaganiami nowej podstawy programowej. Dzięki prostocie obsługi i zgodności, nadaje się do pracy już z najmłodszymi uczniami. Dla starszych i bardziej doświadczonych, robot oferuje inteligentne rozwiązania przechowywania danych w chmurze, obsługę Internetu Rzeczy, Sztuczną Inteligencję, kompatybilność z Lego i innymi rozwiązaniami Makeblock.

Codey Rocky i Neuron - zabawa i nauka w dziecięcym e-świecie

 

Tak się składa, że… programujemy!

Kolejnym hitem wśród najmłodszych są elektroniczne klocki, również od Makeblock. Zestaw wynalazcy Neuron to podstawowy zestaw programowalnych elektronicznych klocków, w którym znajdują się podstawowe czujniki światła i dźwięku. W połączeniu z programowaniem wizualnym, Makeblock Neuron pomoże dzieciom już od najmłodszych lat realizować pomysły i tworzyć własne wynalazki. Dzięki przejrzystemu interfejsowi i zastosowaniu wizualnego języka programowania aplikacja Neuron pozwoli zupełnie początkującemu łatwo tworzyć własne aplikacje sterujące i programy dla zbudowanych wynalazków. Co istotne, Makeblock Neuron jest kompatybilny z robotem Codey Rocky, całą platformą Makeblock oraz klockami Lego.

 

Codey Rocky i Neuron - kompatybilny z klockami LEGO

 

Pozwól dzieciom zdobyć wiedzę i zrozumieć, jak działają programy, urządzenia i roboty. Być może w przyszłości zaowocuje to własnymi innowacyjnymi odkryciami

 

Więcej na:
www.kodowanienaekranie.pl

Blog