Przeczytaj, nagraj, odtwórz! Wsparcie z xTrack w pracowni językowej

21.05.2024

Przeczytaj, nagraj, odtwórz! Wsparcie z xTrack w pracowni językowej

 

Czytanie na głos to jedno z podstawowych ćwiczeń językowych, wpływających na rozwój poprawności i płynności mówienia. Standardowo umiejętność ta jest ćwiczona w klasie za pomocą historyjek i dialogów, a uczniowie często dzielą się rolami w parach lub w trójkach. To właśnie do tego idealnie wpasowuje się system słuchawkowy w pracowniach językowych Mentor.

Jednak ta forma ćwiczeń ma jedną małą wadę – podczas gdy zadanie wykonuje cała klasa, nauczyciel nie jest w stanie przypilnować i sprawdzić każdej grupy. Wtedy z pomocą przychodzi nasza technologia! Pracownia językowa może zostać wyposażona w dedykowany rejestrator wielościeżkowy xTrack. To urządzenie pozwala na nagrywanie każdego stanowiska osobno, tak samo jak utworzonych par i grup. Nagrania zapisywane są na dysku twardym nauczyciela.

Dzięki tej technologii, nauczyciel może w wolnym czasie odsłuchać, jak pracowali uczniowie oraz dać im informację zwrotną. Uczniowie natomiast wiedząc, że ich zadania są monitorowane, pracują sumienniej. Co więcej, nagrania mogą być magazynowane celem sprawdzenia postępów w późniejszym procesie edukacji. Ale to nie wszystko! Odpowiedzi ustne mogą być również dokumentowane w ten sposób.

A poza lekcjami, pracownia językowa z rejestratorem xTrack może posłużyć do nagrywania programów radiowych do radiowęzła albo utrwalania ćwiczeń przed debatami oksfordzkimi.

 

 

Blog