Hałas w klasie? Pracownia językowa na ratunek!

14.05.2024

Hałas w klasie? Pracownia językowa na ratunek!

 

Każdy kto choć raz odwiedził szkołę podstawową doskonale wie, że potrafi w niej być bardzo głośno. Choć obecnie do szkół uczęszcza mniej dzieci niż przed laty, nadal często pozostaje jeden nierozwiązany problem. Jest w nim niewystarczająca ilość sal gimnastycznych. Co to ma wspólnego z nauką języków? Bardzo wiele, jeżeli twoja pracownia jest położona w niefortunnym miejscu. Tym miejscem może być np. korytarz szkolny, na którym odbywają się lekcje WF-u, a te, jak wiadomo do najcichszych nie należą.

I właśnie w tym przypadku, z pomocą przychodzi system słuchawkowy w pracowni językowej. Dzięki dwudrożnej komunikacji zajęcia mogą się odbyć z założonymi słuchawkami, co pozwoli w znacznym stopniu wyizolować hałasy zewnętrzne, a nauczyciel nie będzie musiał przekrzykiwać odgłosów dochodzących zza ściany.

Kolejna kwestia to sezon jesienno-zimowy.
Czy wiesz, że nauczyciel może komunikować się z uczniami nie tylko poprzez słuchawki z mikrofonem czy standardowe mówienie przy tablicy?

Domyślnie z pracownią instalowane są również głośniki zewnętrzne, które pozwalają włączać audio w klasyczny sposób, bez korzystania ze słuchawek. A co, jeśli któregoś dnia przyjdziesz do pracy z chrypką lub nadwyrężonym gardłem? Wystarczy, że zmienisz źródło wyjścia dźwięku na wspomniane wcześniej głośniki z komputera PC na mikrofon. Dzięki temu możesz się poczuć jak prelegent na konferencji, a Twój głos będzie wzmocniony i transmitowany przez zamontowane, klasowe głośniki.

A co się stanie, jeżeli zabraknie ci głosu? Wtedy z pomocą przyjdzie sztuczna inteligencja i generowany przez nią głos! Więcej na ten temat dowiesz się z dedykowanego poradnika dostępnego za darmo dla użytkowników pracowni językowych od Mentor Systemy Audiowizualne – dostępny do pobrania w Centrum pobierania.

 

 

Blog