Interakcja, do tablicy!

13.12.2018

Interakcja, do tablicy!

 

Przepis na lekcję idealną? Dotykowa tablica interaktywna myBoard Black z wysokiej jakości projektorem Canon. Dlaczego? Bo komfort pracy z uczniami z tym zestawem jest nie do przecenienia. Bo interakcja to podstawa współczesnej szkoły. Bo…po prostu, to para doskonała!

 

W parze wyraźniej

Projektory Canon użyte w tablicach interaktywnych to projektory krótkoogniskowe o niskim współczynniku projekcji i jasności dostosowanej do pracy w klasie. Dzięki tym cechom mogą być montowane bezpośrednio przed tablicą i stanowić jej nieoderwalny element. Mimo małego dystansu między projektorem a tablicą, wyświetlany obraz będzie odpowiedniej wielkości i jakości, żeby być doskonale czytelnym i wyraźnym, nawet z ostatnich ławek.

 

3 lata gwarancji

Projektor multimedialny firmy Canon jest objęty rozszerzoną gwarancją, ważną przez 3 lata. Ponadto, użytkownik uzyskuje dodatkową gwarancję również na wymianę lampy do – także do 3 lat. Gwarancja ta umożliwia nawet 3-krotną wymianę lampy, o ile ta przestanie działać w normalnych warunkach pracy. Okresem 3 lat gwarancji objęta jest również tablica interaktywna myBoard Black.

 

Interakcja, do tablicy!

Interakcja, do tablicy!

 

Komfort w zestawie

W tablicach interaktywnych myBoard Black wysoka czułość i rozdzielczość wpływają na wysoki komfort pracy. Wysoką szybkość reakcji zapewnia natomiast bardzo dokładna technologia pozycjonowania w podczerwieni. Technologia ta użyta w tablicach interaktywnych myBoard Black pozwala na jednoczesne korzystanie z 10 punktów dotyku, co umożliwia wspólną pracę wielu uczniów przy jednej tablicy. Możliwość przypisania funkcji do wygodnych pasków-skrótów umieszczonych po obu stronach tablicy, daje szybki dostęp do najważniejszych funkcji, co znacznie ułatwia pracę, natomiast sama obsługa tablicy staje się dzięki temu bardziej intuicyjna.

 

Minimalizm w każdym calu

Tablicę interaktywną myBoard Black cechuje eleganckie, niepretensjonalne wykończenie - prosta forma, efektowna i estetyczna czarna rama. Oprócz wizualnych aspektów, minimalizm przejawia się również w prostej obsłudze. To przede wszystkim rozwiązanie Plug & Play – podłącz i działaj, co oznacza, że uruchomienie tablicy interaktywnej nie wymaga instalacji sterowników.

 

Maksimum możliwości na dużej powierzchni

Minimalistyczne, współczesne wzornictwo cienkiej, dyskretnej ramki pozwala również na maksymalizację powierzchni użytkowej tablicy. Tablica interaktywna 90” panorama to naprawdę duża powierzchnia do popisu - zwiększony obszar pozwala na równoczesną pracę kilku uczniów. Panoramiczny format zapewnia większą i łatwiej dostępną powierzchnię, a treści przedstawiane na tablicy są lepiej dostrzegane przez uczniów siedzących w tylnej części sali. Format panoramiczny 16:9 to kolejna zaleta. To właśnie w tę stronę idą współczesne trendy w multimedialnych wyświetlaczach. Projekcja obrazu na powierzchni 80”-90” nie ma sobie równych. Taki obszar roboczy pozwala na pełny komfort pracy – zarówno nauczyciela, jak i uczniów.

Interakcja, do tablicy!

Dlaczego powłoka ceramiczna?

Zaawansowana powłoka ceramiczna użyta do wykończenia powierzchni tablicy myBoard Black cechuje się wysoką odpornością na ścieranie i zarysowania. Powierzchnia ta jest całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne, natomiast ewentualne drobne uszkodzenia zupełnie nie wpływają na działanie tablicy. Matowe, antyrefleksyjne wykończenie powierzchni użytkowej tablicy minimalizuje kłopotliwy efekt odbicia światła z projektora czy też odbicia światła słonecznego. Ceramiczna powierzchnia antyrefleksyjna jest zoptymalizowana do wyświetlania obrazu z projektora, ale także idealnie nadaje się do zastosowania jako klasyczna tablica suchościeralna. Powłoka suchościeralna nie wymaga stosowania określonej marki produktów do pisania czy też czyszczenia tablicy. Łatwa w utrzymaniu powierzchnia może być myta specjalnym płynem lub zwykłą, wilgotną ściereczką. Jakość wykonania powłok jest niezwykle solidna, dlatego producent daje na nią aż 25 lat gwarancji.

 

Gwarancja jakości

Mentor zapewnia użytkownikom tablic myBoard wsparcie techniczne, także on-line, obsługę posprzedażową, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Ponadto producent posiada certyfikację zgodną z normą ISO 9001 i 14001, a produkty opatrzone są znakiem CE i wykonane według norm ROHS, co przekłada się na jakość wyrobów i usług.

 

Połączenie efektywności projektorów Canon i interaktywności tablic myBoard to idealne zestawienie sprzętowe, umożliwiające wyświetlanie obrazu z różnych źródeł, modyfikowanie go w czasie dotykowo i zapisywanie zmian do pliku. Taki sprzęt to wszechstronny, interaktywny system do nauki, wspomagający nie tylko samo przyswajanie wiedzy, ale również pracę w zespołach, burze mózgów oraz stymulowanie uczniów w kierunku samodzielnej analizy i odkrywania faktów.

 

Interakcja, do tablicy!

 

Blog