Praca w czasach zar....wróć...zagrożenia

26.03.2020

Praca w czasach zar....wróć...zagrożenia

 

 

Jest takie przysłowie “historia lubi się powtarzać”. Dokładnie rok temu polskie szkoły również były puste, a uczniowie siedzieli w domach. Jednak obecna sytuacja w niczym nie przypomina tej z poprzedniego roku. Od 2 tygodni nauczyciele zmagają się z wyzwaniami edukacji na odległość, a kraj z coraz większymi obostrzeniami, mającymi zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii.
Czas trudny i wymagający dla wielu, również dla Mentor Systemy Audiowizualne, który od ponad 18 lat wspomaga polskie szkoły, a w ostatnich latach dzięki swoim działaniom współtworzy polską edukację cyfrową. Ostatnie tygodnie to wzmożona i jeszcze bardziej aktywna praca w przestrzeniach internetowych. Dla wielu to obecnie główny sposób na szukanie wsparcia i pomocy. Dlatego jako firma nie wycofujemy się czekając na regres wirusa, tylko mocno działamy w cyfrowej przestrzeni. Nasze 3-letniedoświadczenie okazuje się przydatne w wielu przypadkach.

Kontynuujemy cotygodniową serię darmowych webinarów o nazwie “Mentorowe Inspiracje”. W każdy poniedziałek o 20:15w pokoju Clickmeeting:
https://mentoroweinspiracje.clickmeeting.pl/webinaria
oraz na Facebooku u Mentor Systemy Audiowizualne:
https://www.facebook.com/Mentorpolska/
nasi eksperci doradzają, jak kształcić online oraz urozmaicać lekcje z pomocą nowoczesnych narzędzi oraz programów. Każdy webinar nagrywamy i udostępniamy za darmo na kanale Youtube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLDwbJSHMA7tRIceYkDp67NxD7dlt3bdag
Obecnie znajdują się tam nagrania aż 73 webinariów i tutoriali, czyli ponad 100 godzin materiału edukacyjnego dla nauczycieli. Wśród nich 3 webinaria cieszące się dużympowodzeniem, m.in. to o Office 365. W ciągu ostatnich 2 tygodni nagranie o Microsoft Teams zostało obejrzane ponad 27 tysięcy razy.

Poza webinariami, od lat utrzymujemy aktywny kontakt z nauczycielami w sieci. Wynikiem czego jest powstała 3 lata temu grupa na Facebooku. Dawniej “Aktywna Tablica”, a od tygodnia pod nową nazwą “Zainspirowani” https://www.facebook.com/groups/zainspirowani/ to sieć współpracy i wymiany pomysłów. Wszyscy, którzy tego potrzebują mogą się tam wymieniać inspiracjami, jak i bezpośrednio poprosić o pomoc naszych E-kspertów. Jako producent i dystrybutor jednych z najlepszych rozwiązań technologicznych dostępnych na polskim rynku, dokładamy wszelkich starań, aby nasi partnerzy wspierający nas software’oworównież oferowali produkty wysokiej jakości. Obecnie możecie skorzystać z dwutygodniowego, bezpłatnego dostępu do programów „Matematyka bez reszty” od naszego partnera Eduexpert, który otrzymacie tutaj: http://www.eduexpert.eu/pl/information/czas-na-edukacje-zdalna-korzystaj-z-naszych-produktow-za-darmo/ Jak również darmowy dostęp do końca roku szkolnego do platformy z 75 mapami online od naszego Partnera Meridian, kupon promocyjny: naukawdomu https://platforma.meridianprime.online/register

Idąc z biegiem czasu, od początku roku wdrażamy w życie pomysł, który powstał w lutym 2019. Pragniemy zapewnić uczniom, nauczycielom oraz partnerom w całym kraju jeszcze większe wsparcie, dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie Fundacji Inspiruje.my. Znajdziecie ją zarówno na Facebooku: https://www.facebook.com/Fundacja-Inspirujemy-104026771206332/ Jak i pod adresem: https://inspiruje.my/ Obserwujcie nas, to tam będziemy informować Was o naszych działaniach i planach.

Dbajcie o swoje zdrowie, jesteśmy z wami nieprzerwalnie od 18 lat i zawsze służymy wsparciem i pomocą.

 

Z pozdrowieniami,
Mentor Systemy Audiowizualne

 

Blog