Pracownie językowo-terminalowe – rozwiązanie na piątkę

27.08.2018

Pracownie terminalowe – rozwiązanie na piątkę

 

Znamy aż 5 powodów, dla których warto je mieć w swojej szkole!

Szkoły i uczelnie coraz częściej decydują się na takie rozwiązania, które są najbardziej optymalne dla edukacji. Najważniejsza kwestia: zmieścić się w ograniczonym budżecie. Pracownie terminalowe to nowość, która dopiero pojawiła się na polskim rynku, ale już podbija serca entuzjastów ze względu na swoje ekonomiczne i ekologiczne korzyści.

Jakie?

  1. Ekologia przede wszystkim!
    Terminale mają mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ ograniczają e-odpady. Zużywają niewielką ilość prądu, wytwarzają bardzo małą ilość ciepła (tylko 90%), są ciche i nie generują szumu.

  2. Ekonomia w każdym calu
    Pracownia terminalowa jest szczególnie opłacalna dla szkół ze względu na niską cenę. Niskie koszty zakupu, utrzymania sprzętu oraz oszczędność na kosztach energii to główne zalety tego rozwiązania. Terminal ma też dłuższy cykl życia (nie posiada małych części) w porównaniu z komputerem PC, a jego mały rozmiar oszczędza miejsce w klasie. Tani, kompaktowy, o dłuższej żywotności – prawda, że brzmi obiecująco?

  3. Wygoda i bezpieczeństwo w pakiecie
    Rozwiązanie jest bardzo łatwe do wdrożenia i codziennego użytkowania, a dużą wygodą jest dostęp do danych z dowolnego miejsca. Ponadto, dostęp do danych jest w pełni bezpieczny i nie ma zagrożenia, że w ich posiadanie wejdą osoby niepożądane.

  1. Jeden dla wszystkich...
    Technologia usług terminalowych pozwala na podzielenie zasobów jednego, centralnego komputera pomiędzy wielu użytkowników. To innowacyjne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu w tym samym momencie z serwera może korzystać wiele osób, przy wielu stanowiskach. Uwierzycie, że nauczyciel może rozwiązywać problem wszystkich uczniów z jednego stanowiska? Nam też było trudno to sobie wyobrazić, a jednak! :)

  2. Innowacja na językach
    Pracownia terminalowa to doskonałe dopełnienie funkcjonalności pracowni językowych. Łącząc te dwa systemy, otrzymujemy innowacyjną przestrzeń, która koncentruje uwagę uczniów, mobilizuje do rozwiązywania ćwiczeń, testów oraz zaliczeń. To, co najistotniejsze w pracowni językowej, to możliwość jednoczesnego dla wszystkich uczniów, swobodnego i głośnego treningu wymowy poprzez monologi i dialogi. Nie jest to możliwe do zrealizowania w sali bez pracowni językowej. Nauka języków obcych przy takim stanowisku to sama przyjemność i naprawdę wymierne efekty!

Efekt synergii
Z połączenia pracowni językowej, technologii terminalowej oraz korzyści płynących z wykorzystania zasobów Internetu i multimediów, powstało narzędzie o ogromnym potencjale dydaktycznym. To zdecydowanie więcej niż tylko zbiór zalet w sferze eko. Pracownia językowo-terminalowa to system o szerokich perspektywach rozwoju nowych technologii w edukacji, baza do wprowadzenia narzędzi STEAM i korzystania z multimediów oraz urządzeń interaktywnych.

A tak prezentuje się pracownia językowo-terminalowa w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Biskupicach (realizacja: pracownia językowa Mentor PC2 + terminale vCloudpoint):



Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa
Blog