Z widokiem na przyszłość, czyli słów kilka o monitorach interaktywnych

06.12.2018

vZ widokiem na przyszłość, czyli słów kilka o monitorach interaktywnych

 

Monitory interaktywne mogą być obsługiwane za pomocą dotyku dłoni, palca czy pisaka. Tak naprawdę można obsługiwać monitor interaktywny za pomocą dowolnego obiektu, który nie jest transparentny. Monitor pozwala na wejście w interakcje podobnie jak na tablecie.

„Multi touch”, funkcja rozpoznawania gestów, umożliwia kontrolowanie interfejsów graficznych więcej niż dwoma palcami jednocześnie. Z monitora może korzystać wiele osób - sterowanie aktywnymi punktami na obszarze interaktywnym daje możliwość jednoczesnego kreślenia czy rysowania kilku użytkownikom na raz.

 

Interakcja ma znaczenie

Interaktywność ma ogromne znaczenie. Monitor interaktywny staje się narzędziem, które angażuje całą klasę podczas lekcji, a także wzmacnia indywidualne podejście do uczenia się. To narzędzie, które nauczyciel wykorzystuje do przedstawiania treści i prowadzenia lekcji, ale także narzędzie, przy użyciu którego uczniowie pracują razem, wchodzą w interakcję z treściami i chętnie rozwiązują zadania - różne typy uczenia się, różne style nauczania.

 

Anti-glare dla wygody

Ekrany monitora interaktywnego posiadają wykończenie z matową powłoką antyrefleksyjną (Anti glare), co znacznie zmniejsza niepożądane odbicia i poprawia widoczność, na przykład podczas lekcji. Powłoka ta ma szczególne znaczenie w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, pomaga również zmniejszyć zmęczenie oczu, gwarantuje lepszą widoczność nawet w słoneczne dni, krótko mówiąc - istotnie zwiększa komfort użytkowania. Dłoń oraz palce, które wielokrotnie przesuwamy po takiej powierzchni, również nie męczą się tak bardzo. Do nadania właściwości antyrefleksyjnych na powierzchni szkła hartowanego wykorzystuje się trawienie metodą chemiczną. Metoda trawienia chemicznego jest droższa i bardziej zaawansowana w porównaniu do choćby metody malowania warstwą przeciwodblaskową. Powoduje fizyczne wygładzenie powierzchni szkła i oprócz nadania właściwości antyrefleksyjnych, nadaje także idealnie gładką fakturę szkła ekranu, co znacznie poprawia komfort pracy. Monitor wyposażony jest w szkło hartowane o grubości 4 mm, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania i dla samego użytkownika. To parametr szczególnie istotny w środowisku szkolnym, bowiem chroni przed uszkodzeniem matrycy poprzez zbyt mocny nacisk na powierzchnię lub inne nieprzewidziane wypadki. To gwarancja pełnego bezpieczeństwa nauczyciela i uczniów podczas pracy z urządzeniem.

 

Dlaczego ?

Wyświetlacze monitorów interaktywnych wykonane z użyciem zaawansowanego oryginalnego modułu LCD od są oceniane na około 50 000 godzin pracy, zapewniając wiele lat niezawodnego użytkowania. Dlaczego? Wszystkie elementy użyte do budowy modułu LCD pochodzą od jednego z największych na świecie producentów matryc w monitorach, firmę , która słynie z wysokiej jakości produktów. Całość składana jest przez specjalistów inżynierów w fabryce .

 

4 razy na tak!

4K Ultra HD to aktywna powierzchnia wyświetlania z rozdzielczością 4K Ultra HD 3840 x 2160. Większa gęstość pikseli oznacza, że zdjęcia, wideo, tekst są niezwykle wyraźne i ostre. Obraz jest żywy i łatwiejszy do przeanalizowania. Monitor interaktywny posiada także głośniki wewnętrzne o mocy 2 x 15 W, co w zupełności pozwala na nagłośnienie i dotarcie dźwięku do uczniów w średniej wielkości klasie, bez konieczności podłączania dodatkowego nagłośnienia.

 

Estetyka na całej linii

Pierwsze co widzimy, to ekran zamknięty w prostej i estetycznej ramie monitora, z dumą prezentujący elegancję przed użytkownikami. Rama monitora wykonana jest z trwałego, szczotkowanego aluminium odpornego na zarysowania. Dostępna dwóch kolorach: klasycznej czerni i metalicznym, szarym kolorze. Rama monitora została zaprojektowana z myślą o młodszych użytkownikach - brak ostrych krawędzi, wszystkie narożniki ramy są zaokrąglone, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w środowisku szkolnym.

 

Mały wielki OPS

Monitory interaktywne posiadają gniazdo na komputer OPS, co oznacza możliwość wyposażenia monitora w takie narzędzie. Podłączenie zewnętrznego komputera, np. laptopa, wymaga podpięcia wielu kabli. Jeżeli użytkownik chce uniknąć plątaniny kabli, wówczas rozsądnym wyborem jest właśnie monitor ze slotem OPS, który pozwala wbudować wewnątrz monitora dedykowany komputer. Komputer ten nie wymaga podpinania żadnych dodatkowych kabli. Zapewnia pełną funkcjonalność komputera zewnętrznego, jak możliwość zainstalowania systemu operacyjnego Windows. Co jeszcze? Większa estetyka, bezpieczeństwo, brak nadmiaru kabli, większa swoboda podczas korzystania, możliwość łatwej i prostej standaryzacji sprzętu. Z punktu widzenia nauczycieli przechodzących z sali do sali, kolejną zaletą jest wyeliminowanie faktu, że za każdym razem będą mieli do czynienia z innym zestawem, wymagającym innego sposobu obsługi.

 

Wbudowany Android

Android umożliwia korzystanie z monitora nawet wtedy, kiedy nie ma pod ręką komputera. Swobodnie korzystamy z funkcji monitora i aplikacji, bez potrzeby podłączania komputera. System operacyjny Android pozwala na zaspokojenie potrzeb użytkowników, dzięki takim narzędziom jak wbudowana przeglądarka internetowa, możliwość odtwarzania plików audio, wideo, obrazów, plików Office czy nawet plików pdf, a także daje możliwość instalowania aplikacji dla systemu Android.

 

Podłącz i działaj!

„Plug and play”, czyli podłącz i działaj - monitor po podłączeniu do komputera jest aktywny, nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników. Dzięki wbudowanej karcie sieciowej Wi-fi z zewnętrzną anteną, monitor nie potrzebuje komputera, aby uzyskać dostęp do internetu - bezprzewodowo, wszędzie tam gdzie go potrzebujemy.

Blog