Niezwykła przemiana sali lekcyjnej w pracownię językową XXI wieku!

01.09.2023

Niezwykła przemiana sali lekcyjnej w pracownię językową XXI wieku!

 

Czy pamiętacie czasy, kiedy na lekcjach języka obowiązywała cisza grobowa, a jedynym źródłem światła były lampy na suficie? To już przeszłość! Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. właśnie przeszedł niezwykłą transformację, przekształcając nudną salę lekcyjną w przestronną, nowoczesną pracownię językową. Ale to nie wszystko - została ona wyposażona w system odsłuchu uczniów Mentor Advanced i wbudowane w uczniowskie ławki panele dotykowe Quest, służące między innymi do rozwiązywania testów i quizów. Efekty tej przemiany okazały się tak oszałamiające, że nawet sąsiednia szkoła nie mogła pozostać w tyle.

 

Niezwykła przemiana sali lekcyjnej w pracownię językową XXI wieku!

 

Od świetlówki do żarówki LED: jasność wiedzy

Pierwszą rzeczą, którą zauważamy w naszej odnowionej pracowni językowej, jest zmiana w oświetleniu. Kiedyś dominujące sufitowe jarzeniówki zostały zastąpione nowoczesnymi lampami LED dobranymi przez profesjonalną firmę oświetleniową z uwzględnieniem doboru odpowiedniego rozłożenia i natężenia światła. Teraz uczniowie mogą cieszyć się optymalnym oświetleniem, które nie tylko poprawia ich koncentrację, ale również zwraca uwagę na atrakcyjne, nowe dekoracyjne panele na ścianach.

 

Świetlny spektakl: panele dekoracyjne

Każdy z paneli ściennych jest podświetlany, co tworzy niepowtarzalny nastrój w sali. Dzięki możliwościom sztucznej inteligencji grafiki na panelach są unikalne i w pełni personalizowane, zgodnie z oczekiwaniem opiekuna pracowni. Malowany Tower Bridge i Big Ben nadają sali koloryt, zachęcając do spędzania czasu w przestrzeni szkolnej, a duża tarcza szkolna od razu mówi w jakim miejscu się znajdujesz.

 

Niezwykła przemiana sali lekcyjnej w pracownię językową XXI wieku!

 

Wygodne krzesła: wreszcie komfort!

Nowa pracownia to koniec z klasycznym drewnianym i niewygodnym krzesłem ucznia. Ergonomiczne siedziska nie tylko pomagają w utrzymaniu właściwej postawy, ale także sprawiają, że uczniowie czują się jak w fotelu kinowym. Niewiele brakowało, a usłyszałbym prośby o popcorn!

 

XTrack: nagrywanie na wysokim poziomie

Najważniejszym elementem tej transformacji jest system nagrywania wypowiedzi uczniów. Za pomocą urządzenia, jakim jest rejestrator wielościeżkowy xTrack każdy uczestnik lekcji ma swoją osobną ścieżkę dźwiękową. To oznacza, że nauczyciel może nagrywać, odsłuchiwać i analizować postępy każdego ucznia indywidualnie. To prawdziwa rewolucja w nauczaniu języków obcych!

 

Niezwykła przemiana sali lekcyjnej w pracownię językową XXI wieku!

 

Reakcje nauczycieli i dyrektora: wrażenie do kwadratu!

Po obejrzeniu efektu końcowego przemiany sali lekcyjnej, odwiedzający ją nauczyciele i dyrektor nie kryli zachwytu. Z ich ust padły słowa uznania i podziwu za kreatywność i nowoczesność. Pracownia językowa stała się prawdziwym hitem!

 

Inspiracja dla innych: efekt domina w światku edukacji

Nie tylko my jesteśmy pod wrażeniem tej przemiany. Sąsiednia szkoła, słysząc o naszym sukcesie, postanowiła pójść za naszym przykładem. Dyrektor placówki zachwycony naszą nową pracownią językową również postanowił wprowadzić podobne zmiany w swojej szkole.

 

Niezwykła przemiana sali lekcyjnej w pracownię językową XXI wieku!

 

Podsumowanie

Transformacja zwykłej sali lekcyjnej w nowoczesną pracownię językową to prawdziwa rewolucja w edukacji. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu, dekoracyjnym panelom, ergonomicznym krzesłom i systemowi Xtrack, uczniowie mogą teraz uczyć się w wyjątkowo komfortowych warunkach. Reakcje każdego, kto widzi ją po raz pierwszy tylko potwierdzają, że to był strzał w dziesiątkę. Nasza przemiana stała się inspiracją dla innych szkół, co dowodzi, że edukacja nie musi być nudna, a innowacyjna przestrzeń może wspierać nowoczesną naukę. Pracownie językowe od Mentor Systemy Audiowizualne to klucz do lepszego przyswajania wiedzy i zabawy na lekcjach.

 

Poznaj ofertę pracowni językowych

 

 

Zobacz, jak powstawała pracownia językowa

 

 

Sylwester Zasoński
Sylwester Zasoński
Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania robotyki, sztucznej inteligencji oraz nowych technologii w edukacji. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów oraz materiałów edukacyjnych. Ambasador eTwinning i Scientix. Microsoft Innovative Educator Expert, EU Code Week Leading Teacher for Poland.
Blog