Wirtualne Studio TVS

Wirtualne Studio TVS powstało jako technologia łącząca jakość rozwiązań wysokobudżetowych z maksymalną prostotą obsługi. Umożliwia realizację profesjonalnych materiałów filmowych w wirtualnym studio, w scenografiach o różnorodnym charakterze, jest także znakomitym narzędziem marketingowym oraz platformą wypowiedzi dla osób kreatywnych. System TVS bazuje na technologii greenscreen umieszczając prezentera w wirtualnej przestrzeni trójwymiarowej dodatkowo dając możliwość wmontowania w “wirtualną scenę” materiałów filmowych, jak również statycznych grafik.

Jest to rozwiązanie kompleksowe – oprócz wsparcia rozwiązań wizualnych, umożliwia montaż dźwięku, a także emisję w trybie streaming. Krótko mówiąc – TVS to kompletny i prosty w obsłudze system, dzięki któremu uruchomicie swój kanał video w internecie oparty o wirtualne studio, w jakości nieustępującej tym, znanym z popularnych programów telewizyjnych czy z portali internetowych.

Wirtualne studio TVS

JAK STWORZYĆ WŁASNY KANAŁ TV?

Krok 1 - Pomysł
Wszystko zawsze zaczyna się od idei / marzenia. Jeśli masz pomysł na stworzenie kanału telewizji tematycznej, bądź reprezentujesz podmiot, którego działalność może być wsparta treścią emitowaną przez taki kanał, to już zrobiłeś pierwszy krok.

Krok 2 - Zakup systemu Wirtualne studio TVS
Idealny kompromis pomiędzy wysoką jakością i funkcjonalnością rozwiązania, a relatywnie niską ceną. Tego typu technologia zazwyczaj jest wielokrotnie droższa.

Krok 3 - Wybór scenografii
Masz możliwość wyboru spośród 20 gotowych scenografii dostarczanych razem z systemem oraz dodanie do Biblioteki dodatkowych 10 scenografii po zarejestrowaniu produktu.

Krok 3 (opcja) - Opracowanie dedykowanej scenografii
Możliwe jest też opracowanie scenografii przez naszych projektantów. Na podstawie briefu, bądź też analizy potrzeb i celów, w kreatywnym procesie powstaje dopasowane do Twoich potrzeb rozwiązanie graficzne zoptymalizowane pod kątem technologii stosowanej w Wirtualne studio TVS.



Krok 4 - Wyposażenie studia
By całość zestawu Wirtualne studio TVS mogła działać niezbędne jest wyposażenie studia w urządzenie rejestrujące obraz i dźwięk (lustrzanka z wyjściem HDMI bądź kamera), zestaw oświetleniowy i tło (tzw. greenscreen).
Chętnie służymy poradą i rekomendacjami przy wyborze dodatkowego wyposażenia.

Krok 5 - Nauka obsługi systemu
Podstawowe zasady funkcjonowania zestawu Wirtualne studio TVS są bardzo proste, a zapoznanie się z nimi nie wymaga wstępnej znajomości oprogramowania i zasad funkcjonowania video i grafiki komputerowej. Interfejs graficzny jest bardzo prosty przejrzysty i intuicyjny. Po kilkugodzinnym szkoleniu można od razu przejść do pracy montażowej.

Krok 6 - Nagranie i emisja
Być może największym wyzwaniem w całej przygodzie z Wirtualne studio TVS będzie pierwszy kontakt z kamerą. Wierzymy w Was!. Jeśli natomiast nie macie naturalnego "parcia na szkło", planujemy szkolenia prowadzone przez aktorów i dziennikarzy. A gdy już wszystko gra - naciskasz jeden klawisz i ... życzymy wysokich słupków oglądalności :D





Jak działa

Jeszcze do niedawna stosowanie techniki wirtualnego studia było dostępne dla dużych stacji telewizyjnych, ze względu na wysoką cenę tego typu rozwiązań. Wraz z rozwojem komputerów i cyfrowej techniki przetwarzania obrazu, rozwiązania tego typu stają się coraz bardziej powszechne. Dziś mogą być używane już nie tylko w dużych stacjach telewizyjnych, ale też w stacjach lokalnych, placówkach edukacyjnych, organizacjach czy firmach. Pozwalają tworzyć programy edukacyjne, mogą być wykorzystywane do prezentacji produktów lub przygotowywania szkoleń kadrowych, a także materiałów promocyjnych itp.

Właśnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb tego sektora rynku powstał produkt TVS, który cechuje się bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny, a jednocześnie dużym uproszczeniem interfejsu. Dzięki temu przeciętnemu operatorowi bardzo łatwo jest nauczyć się jego obsługi.

Wirtualne studio TVS

Co to jest TVS-1000/1200?

Trackless Virtual Studio System

System TVS to gotowe do użycia rozwiązanie. Klient otrzymuje kompletną stację roboczą, wraz z zainstalowanym oprogramowaniem i zamontowanymi dodatkowymi kartami wejścia/wyjścia. System oferowany jest w kilku wariantach. Najbardziej podstawowy posiada kartę z jednym wejściem HDMI i jednym wyjściem HDMI.
jak działa Wirtualne studio TVS
Zaraz po włączeniu komputera użytkownika wita oprogramowanie TVS. Ekran startowy pozwala w pełni kontrolować system, włącznie z konfiguracją i możliwością wyłączenia stacji roboczej. Z tego ekranu można natychmiast przejść do modułu emisyjnego lub edytora wirtualnego studia.

System TVS bazuje na platformie komputera PC, która jest dodatkowo wsparta przez w pełni autorskie rozwiązania sprzętowe oraz programowe. Dzięki temu połączeniu system posiada wiele funkcji, a jednocześnie jest dostępny w stosunkowo niskiej cenie. Bardzo duży wpływ na wysoką jakość produktu ma zastosowany w pełni oryginalny algorytm klucza chromatycznego, który jest realizowany za pomocą procesora GPU, z wykorzystaniem techniki shaderów. Umożliwia to uzyskanie wysokiej jakości kluczowania, czyli umieszczania żywych postaci w wirtualnym studiu.

Oprogramowanie systemu TVS składa się z trzech modułów:

Moduł główny
  • PRODUCTION Live – kontroluje emisję programu z wykorzystaniem wirtualnego studia i mediów (filmy, grafika).

Moduły pomocnicze
  • STILL TEXT edit – pozwala tworzyć grafikę i plansze z napisami do późniejszego wykorzystania w czasie emisji programu,
  • VIRTUALSET maker – służy tworzeniu i modyfikowaniu scenografii wirtualnego studia.
  • Dodatkowo ekran startowy umożliwia konfigurowanie systemu.

System Control
  • Konfiguracja systemu.


Jak działa wirtualne studio?

Podstawowa zasada działania wirtualnego studia polega na tym, aby postać (np. prezentera) umieścić na tle wirtualnej scenografii. Wirtualnej, czyli nieistniejącej w rzeczywistości. Zazwyczaj takie scenografie są generowane przez komputer jako grafika komputerowa. Dzięki temu zamiast używać drogich i często niedostępnych scenografii, można wykorzystać obrazy generowane przez komputer. Wirtualne scenografie nie mają żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o wygląd i treść. Można stworzyć takie, których budowa w rzeczywistości byłaby niemożliwa albo bardzo kosztowna. Tego typu techniki są często wykorzystywane przez duże wytwórnie przy tworzeniu filmów.

jak działa Wirtualne studio TVS

Jak zrealizować program w wirtualnym studiu?

Elementami niezbędnymi do realizacji wirtualnego studia są:
  • zielone (greenscreen) lub niebieskie (bluescreen) tło z odpowiednim zestawem oświetleniowym, który zapewni równomierne oświetlenie całej sceny,
  • kamera lub lustrzanka z wyjściem HDMI,
  • system TVS-1000 lub TVS-1200.


Jak zrealizować program w wirtualnym studiu Sygnał video z kamery należy podłączyć do wejścia stacji roboczej, w efekcie czego zobaczymy na podglądzie programu emisyjnego Production Live sygnał przedstawiający postać na zielonym tle. Dla tego sygnału należy włączyć funkcję kluczowania i ustawić jej parametry. Kolor zielony (lub niebieski) zostanie wtedy usunięty, a postać będzie mogła być umieszczona na tle dowolnej wirtualnej scenografii generowanej przez system TVS. Najprostszą scenografią jest zdjęcie lub film, np. z panoramą miasta lub pustyni. Dzięki funkcjom dopasowania postaci można wyregulować jej skalę (wielkość) i pozycję tak, aby pasowała do użytej scenografii. Wraz z systemem TVS jest dostarczany zestaw 20 profesjonalnie przygotowanych dekoracji studia (Virtual Set) o różnej tematyce, np. wiadomości, talk show, edukacja, programy dziecięce, sceny baśniowe. Gotowe Virtual Sets posiadają możliwość modyfikacji niektórych elementów przez wstawianie własnych grafik (które stają się elementem scenografii) oraz wyświetlanie własnych filmów, obrazów czy prezentacji na wirtualnych ekranach. Każdy Virtual Set jest dostarczany w kilku różnych ujęciach, które można przełączać. Co pozwala na szybką zmianę ujęcia studia przez co można odnieść wrażenie jakby każde z ujęć pochodziło z innej kamery ustawionej w tym studiu. Dodatkowo, w ramach wybranego studia, można używać wirtualnej kamery, tworząc przy emisji programu np. zbliżenia postaci lub ruchome panoramy we wnętrzu studia.

Sposoby emisji programu

Program tworzony na żywo w naszym systemie może być udostępniany na kilka sposobów.
  • Podstawowym wyjściem sygnału emisyjnego jest wyjście wizyjne karty systemu TVS-1000, które znajduje się z tyłu stacji roboczej. W zależności od wersji systemu może ono być gniazdem HDMI lub SDI. Parametry sygnału wysyłanego na to złącze zależą od ustawień, jakie zostaną wprowadzone przy uruchamianiu programu Production Live. Tak utworzony sygnał można wpiąć w tor emisyjny stacji, podłączyć do innych urządzeń studyjnych (np. miksera) oraz oczywiście wyświetlić na ekranie telewizora.
  • Cały realizowany program, który jest emitowany na antenie, może być jednocześnie zapisywany w formie pliku na dysku. System TVS pozwala na rejestrowanie tworzonego programu w formie pliku na wewnętrznym twardym dysku.
  • Jedna z kluczowych funkcji naszego systemu pozwala na wysyłanie emitowanego sygnału w formie internetowego strumienia danych. Dzięki tej funkcji program realizowany na żywo od razu dociera do wszystkich widzów, nawet z odległego miejsca na świecie.


Funkcjonalność Wirtualne studio TVS

Źródła sygnałów

Główny moduł systemu TVS-1000, czyli Production Live, jest typową aplikacją produkcyjną. Podstawowym zadaniem aplikacji jest zapewnienie operatorowi wszystkich narzędzi do realizacji programu na żywo. Realizacje tego typu wymagają jednoczesnego działania na wielu źródłach obrazu. Aby to umożliwić, system TVS-1000 pozwala na przyjmowanie zewnętrznych źródeł sygnałów podłączonych do karty wejściowej. Dodatkowo generuje wiele źródeł sygnałów z plików na dysku twardym, które są odtwarzane przez system wirtualnych playerów. Do kontroli playerów zastosowano prosty w użyciu interfejs – Zasobnik mediów. System TVS-1000, w zależności od konfiguracji, umożliwia operowanie na jednym lub dwóch źródłach (CAM1, CAM2). Źródła CAM pobierane są na żywo, np. z kamery podłączonej do karty wejściowej. Pozostałe źródła sygnałów są odtwarzane przez wirtualne playery. Playery obsługują następujące źródła: MEDIA1, MEDIA2 dla filmów, STILL1, STILL2 dla grafik statycznych, TEXT1, TEXT2 plansz tekstowych.

Źródła sygnałów Wirtualne studio TVS



Blok podglądów systemu TVS-1000

Blok podglądów systemu TVS-1000 System TVS-1000 zapewnia operatorowi aż 14 podglądów jednocześnie. Pozwala to na sprawną realizację programu na żywo. Ze względu na ich funkcje, podglądy można podzielić na trzy grupy:
  • podglądy sygnałów wejściowych,
  • podglądy produkcyjne,
  • podglądy ujęć wirtualnych studia.

Podglądy są generowane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu operator ma pełny obraz realizowanego na żywo programu. Wszystkie podglądy są wyświetlane na ekranie aplikacji produkcyjnej. Dla zapewnienia pełnego komfortu pracy, podglądy mogą być wyświetlane na dodatkowych monitorach. System może obsługiwać nawet trzy monitory wyświetlające dodatkowe podglądy w różnych kombinacjach.

Wirtualne SETy – kompletna definicja studia

Wirtualne SETy – kompletna definicja studia Wirtualne SETy zawierają dekoracje studia, ustawienia dla umieszczenia postaci prezentera oraz wirtualnych ekranów. Zazwyczaj projekty studia zawierają w zestawach kilka różnych ujęć tego samego studia. Wczytanie poszczególnych ujęć do jednego z czterech zasobników systemu TVS-1000 daje możliwość szybkiej zmiany ujęcia studia. Pozwala to na uzyskanie wrażenia, że każde ujęcie pochodzi z innej kamery ustawionej w tym studiu. Wraz z systemem TVS-1000 dostarczany jest zestaw 20 profesjonalnie przygotowanych definicji studia o różnej tematyce, np. wiadomości, talk show, edukacja, programy dziecięce, sceny baśniowe.

Konfiguracja studia

Konfiguracja studia Przygotowując emisję, należy skonfigurować wczytane kompozycje wirtualnego studia. Pierwszym krokiem w konfiguracji jest wybór źródeł sygnałów, które będą użyte w studiu. Po wyborze sygnałów na tle dekoracji studia pojawi się postać prezentera, a na wirtualnych ekranach wyświetlany będzie na przykład film. Jeżeli zachodzi taka potrzeba można dopasować postać prezentera do użytej dekoracji przez korektę skali (wielkość) i pozycji postaci na tle studia. Na tak utworzonym obrazie studia można zdefiniować ruchy wirtualnej kamery. Dla każdego studia można zdefiniować trzy fazy ruchu kamery. Umożliwia to przemieszczenie się kamery z jednej pozycji do drugiej. W czasie emisji pozycję kamery można przełączać „na ostro” bez animacji lub tworzyć przejazdy płynne, czyli animowane o określonym czasie trwania.

Zasobniki mediów

Zasobniki mediów Zasobnik mediów to prosty w użyciu interfejs, który umożliwia zebranie w jednym miejscu wszystkich mediów potrzebnych do emisji programu. Media można przenieść z zasobnika do wirtualnych playerów lub użyć na wizji oraz jako źródła w wirtualnych studiach. System TVS-1000 posiada 6 zasobników dla różnych rodzajów mediów. Możliwe jest korzystanie z następujących mediów: filmów, obrazów statycznych oraz plansz tekstowych. Użycie mediów w programie jest bardzo proste. Należy dodać plik do właściwego zasobnika oraz wczytać medium do wirtualnego playera.

DSK (downstream key)

DSK (downstream key) Żadna emitowana audycja nie może obyć się bez grafiki i plansz z napisami. Grafiki i plansze umieszczone są na głównym sygnale w formie nakładek. Zwyczajowo tego typu nakładki nazywają się DSK (downstream key). System TVS-1000 pozwala na nałożenie do dwóch sygnałów DSK jednocześnie. Źródłem sygnału dla DSK może być dowolny wirtualny player. Pozwala to na użycie dowolnych mediów dostępnych w aplikacji produkcyjnej. Zazwyczaj na warstwach DSK umieszcza się planszę z napisami, nieruchomą grafikę lub krótkie animacje komputerowe. Do ich przygotowania należy zastosować formaty filmów i plików graficznych. Muszą one posiadać definicję przezroczystości, czyli kanał alpha. System TVS-1000 jest wyposażony we własny edytor plansz tekstowych. Edytor umożliwia łatwe przygotowanie napisów do użycia na warstwach DSK.

Kluczowanie

Kluczowanie jest specjalnym filtrem, który w systemie TVS-1000 może zostać użyty tylko dla wejść z kamery. Jego działanie polega na usuwaniu z obrazu obszarów w określonym kolorze (np. zielonym).Po włączeniu kluczowania i ustawieniu jego parametrów kolor zielony zostaje usunięty. Postać prezentera, sfilmowanego na zielonym tle, może być umieszczona na tle dowolnej wirtualnej dekoracji.

Kluczowanie

System TVS-1000 został wyposażony w zaawansowany algorytm klucza chromatycznego, który jest realizowany za pomocą procesora GPU, z wykorzystaniem techniki shaderów. Pozwala on uzyskać wysoką jakość efektu kluczowania dla tła zarówno zielonego, jak i niebieskiego. Klucz może pracować zarówno w trybie luminancji (luma-keying), jak i chrominancji (chroma-keying). Ustawienie parametrów klucza wykonuje się w sześciu prostych krokach, przez które prowadzi specjalny kreator ustawień. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dobór optymalnych parametrów klucza jest możliwy nawet przez mało doświadczonego użytkownika. Osiągane rezultaty są imponujące.

Mikser dźwięku

Mikser dźwięku System TVS-1000 został wyposażony w funkcję miksera dźwięku. Pozwala on na zmiksowanie sygnałów dźwiękowych. Funkcja miksera obsługuje zarówno źródła dźwięku pochodzące z karty wejściowej, jak i źródła wewnętrzne pochodzące z odtwarzanych plików (MEDIA 1, MEDIA 2). Możliwa jest regulacja poziomu sygnału każdego źródła oraz oddzielna regulacja poziomu sygnału wyjściowego. Dla każdego kanału można całkowicie wyciszyć sygnał (MUTE) oraz odtworzyć na wyjście sygnał pojedynczy (SOLO).



Still grab

Still grab Funkcja pozwala na wyłapywanie pojedynczych klatek obrazu z możliwością ich zapisania do pliku (PNG). W zależności od ustawienia Production switchera możliwe jest wyłapywanie klatek z emitowanego na żywo programu lub podawanych na wyjście emisyjne mediów. Plik z wyłapaną klatką jest zapisywany automatycznie na dysku twardym. Skrót dla tego pliku jest dodawany do Zasobnika mediów (Still 1 lub 2). Dzięki temu, natychmiast po przechwyceniu, klatka jest przygotowana do użycia bezpośrednio na wizji lub jako jedno źródło dla tworzonego na żywo programu.



Capture

Capture Funkcja pozwala wykorzystać system TVS-1000 jako Video Recordera. Cały realizowany program, który jest emitowany na antenie, może być jednocześnie zapisywany w formie pliku na twardy dysku. Obraz zapisywany jest w formacie MP4 z użyciem kompresji h264. Rozdzielczość oraz liczba klatek na sekundę jest dobierana w zależności od trybu, w jakim pracuje wyjście systemu. Wielkość tworzonego plików można regulować przez dobór współczynnika kompresji. Możliwe są dwa sposoby kodowania dźwięku – AAC oraz MP3.





Stream

Funkcja systemu TVS-1000 pozwala na wysyłanie emitowanego sygnału w formie internetowego strumienia danych. Dzięki tej funkcji, programy realizowane na żywo od razu docierają do wszystkich widzów, nawet do odległego miejsca na świecie. System TVS-1000 jest głównym elementem dla tego typu realizacji, ponieważ poza tworzeniem sygnału emisyjnego udostępnia go w formie strumienia danych. Strumień, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, można przesłać na serwer realizujący funkcję emisji streamingu. Serwer pozwala na udostępnienie sygnału wielu widzom jednocześnie. Oglądanie takiej emisji jest możliwe na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową, np. komputerze czy tablecie.

Stream

STILL TEXT edit

STILL TEXT edit Moduł tworzenia plansz tekstowych jest uproszczonym programem graficznym. Pozwala tworzyć estetyczne i efektowne kompozycje plików graficznych z napisami. Tak utworzone plansze można wykorzystać w czasie emisji programu np. na warstwie DSK. Plansza tekstowa może zawierać bitmapy stworzone dowolnym programem graficznym oraz napisy. Dla napisów istnieje możliwość ustawienia wszystkich najistotniejszych elementów: wprowadzenie treści napisu, typu, rozmiaru i atrybutów czcionki. Dodatkowo można ustawić skalę i położenie napisu, wybrać kolor oraz dodać obwódkę oraz cień. Plansze tworzone modułem STILL TEXT edit mają bardzo istotną przewagę nad grafikami w innych programach graficznych. Na etapie produkcji (w module Live Production) można na żywo modyfikować treść napisów. Pozwala to na ich użycie jako szablonów, w których nie zmieniając elementów graficznych (np. tła), można wprowadzić w prosty i szybki sposób nową treść.

Virtualset Maker

Virtualset Maker Uzupełnieniem modułu Production Live jest edytor wirtualnych dekoracji. Z jego pomocą można w bardzo prosty sposób przygotować własną scenografię wirtualnego studia. Komponowanie projektu studia polega na wczytywaniu i układaniu we właściwej kolejności przygotowanych wcześniej plików graficznych. Pliki są umieszczane w warstwach jedna nad drugą, a ich kolejność „na stosie” można dowolnie zmieniać. Do dyspozycji projektanta jest kilka rodzajów warstw. Warstwy pozwalają na wstawienie plików z dekoracjami oraz na umieszczenie źródeł sygnałów wykorzystywanych w projekcie studia. Program posiada wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia kompozycji. Pozwala na dodawanie nowych warstw, określenie typu dodawanej warstwy, zmiana kolejności warstw, ukrywanie warstw, usuwanie warstw. Dodatkowo można ustawić wielkość i pozycję warstwy na ekranie oraz obrócić warstwę o dowolny kąt. Gotową kompozycję można zapisać w specjalnym formacie plików przeznaczonym dla wirtualnych dekoracji. Projekt staje się natychmiast dostępny w module Production Live.

Filmy nakręcone przez uczniów Gimnazjum Językowego Parnas we Wrocławiu.

Wiadomości TV Parnas – Parnas Express

Wiadomości TV Parnas – Parnas Express

Jak uczniowie przygotowują swoje wiadomości TV Parnas? Od kuchni.

Muzeum Szopena z przymrużeniem oka

Pozostałe filmy:

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


CZY SYSTEM TVS JEST OD RAZU GOTOWY DO PRACY, CZY MUSZĘ JESZCZE COŚ DOKUPIĆ?
System jest kompletny i gotowy do pracy , wyposażony w specjalną klawiaturę produkcyjną. Elementami dodatkowymi do realizacji wirtualnego studia są: zielone (greenscreen) lub niebieskie (bluescreen) tło z odpowiednim zestawem oświetleniowym, który zapewni równomierne oświetlenie całej sceny, kamera lub lustrzanka z wyjściem HDMI. Musimy dysponować jeszcze 2 lub 3 monitorami i podłączeniem do internetu jeśli chcemy od razu emitować program na żywo.


CZY SYSTEM TVS MOŻE OBSŁUGIWAĆ WIĘCEJ NIŻ 1 KAMERĘ?
System TVS 1000 umożliwia podłączenie jednej kamery , z której obraz podlega kluczowaniu. Jest możliwe dokupienie dodatkowej karty AUX do której możemy podłączyć drugą kamerę lub inne źródło sygnału ,ale ten obraz nie będzie już kluczowany.System TVS 1200 umożliwia podłączenie dwóch kamer z funkcją kluczowania obrazu.


CZY W GOTOWYCH SCENOGRAFIACH STUDIA MOGĘ WPROWADZAĆ ZMIANY JEŻELI CHODZI O WYGLĄD?
Tak , przy użyciu edytora Virtualset Maker, który jest w programie możliwa jest modyfikacja scenografii studia. Trzeba zapisać taką modyfikowaną scenografię w pliku o innej nazwie. Wtedy plik „źródłowy” scenografii pozostaje zawsze niezmienny.


JAK MOGĘ DODAĆ LOGO SWOJEJ FIRMY DO SCENOGRAFII STUDIA?
Po pierwsze trzeba sprawdzić czy sama scenografia nie ma miejsca przewidzianego na wstawienie logo. Może być możliwe wstawienie logo jako elementu scenografii, na podłodze, ścianie, ekranie w wirtualnym studiu itp.
Zawsze możemy dodać logo używając edytora Virtualset Maker.
Inna możliwość to wstawienie logo używając funkcji DSK 1 lub DSK 2 która pozwala umieszczenie obiektu już na gotowym do edycji programie.


CZY MOGĘ WYMALOWAĆ ŚCIANĘ W STUDIO DOWOLNYM KOLOREM ZIELONYM?
Najlepiej jest zastosować farbę przeznaczona do tego celu, są specjalne takie farby. Można również zastosować przeznaczony do tego celu ekran lub folię.


CZY MOGĘ W TRAKCIE PRODUKCJI DOSTARCZAĆ MATERIAŁY FILMOWE, GRAFIKI ITP. Z DYSKU ZEWNĘTRZNEGO / PAMIĘCI FLASH?
Jest to możliwe, ale zalecane jest aby wszystkie materiały wgrać na dysk twardy TVS, ponieważ prędkość odtwarzania / przesyłu danych z takiego źródła może nie być wystarczająca.


CZY SYSTEM SIĘ SAM AKTUALIZUJE?
Tak, jeśli jest podłączenie do internetu system sam ściąga konieczne aktualizacje, użytkownik nie musi nic robić.


MOJA KAMERA MA WEJŚCIE HDMI, CZY MOŻEMY MIEĆ SYSTEM Z WEJŚCIEM SDI?
Tak system TVS 1200 ma wejścia SDI.


ILE GOTOWYCH WIRTUALNYCH SCENOGRAFII OTRZYMAM PRZY ZAKUPIE SYSTEMU TVS?
Będzie to 20 gotowych do użycia scenografii różnych tematycznie dostarczonych razem z systemem.
Dodatkowe 10 scenografii otrzyma użytkownik po zarejestrowaniu systemu na stronie producenta DataVideo.
Następne 10 scenografii otrzyma po wysłaniu zapytania umieszczonego na końcu tej strony.
Czyli razem będzie to 40 gotowych do użycia scenografii!


STUDIO WIRTUALNE TVS

TVS-1000

Wirtualne studio TVS-1000



Cena 22 440,00 PLN + VAT*


W skład zestawu wchodzą:
  • Stacja robocza TVS-1000
  • Panel kontrolny RMC-220

TVS-1000 – konfiguracja sprzętowa wejść i wyjść:
  • 1 x wejście HDMI, 1 x wyjście HDMI
  • 1 x Profesjonalny klucz chromatyczny
  • 1 x analogowe wejście audio (MiniJack) ,sygnał z tego wejścia dodawany jest do strumienia PGM HDMI.

Funkcjonalność w skrócie:
  • Pięć w jednym: Wirtualne studio, Mixer, Generator napisów, Rejestrator oraz Streamer
  • Wieloekranowy podgląd źródeł i mediów
  • Zaawansowany kreator ustawień klucza chromatycznego
  • Technologia studia wirtualnego bez trackingu
  • Cztery ujęcia wirtualnego studia, każde zawiera 3 fazy ruchu (pan, tilt, zoom)
  • 2 x DSK dla dodawania napisów oraz animacji do sceny
  • Still Text Edit – łatwy w obsłudze generator napisów
  • Virtual Set Maker – edytor do tworzenia własnych scenografii w wirtualnym studiu. Umożliwia również edycję gotowych scenografii.
  • Gotowe scenografie wirtualnego studia – zestaw jest dostarczany z 20 gotowymi do użycia scenografiami. Po rejestracji produktu można bezpłatnie pobrać dodatkowo 10 scenografii.

TVS-1200

Wirtualne studio TVS-1200



Cena 31 790,00 PLN + VAT*


W skład zestawu wchodzą:
  • Stacja robocza TVS-1200
  • Panel kontrolny RMC-220

TVS-1200 – konfiguracja sprzętowa wejść i wyjść:
  • 2 x wejści1 SDI, 2 x wyjścia SDI
  • 2 x Profesjonalny klucz chromatyczny
  • 1 x analogowe wejście audio (MiniJack) ,sygnał z tego wejścia dodawany jest do strumienia PGM HDMI.
  • 1 x port Tally

Funkcjonalność w skrócie:
  • Pięć w jednym: Wirtualne studio, Mixer, Generator napisów, Rejestrator oraz Streamer
  • Wieloekranowy podgląd źródeł i mediów
  • Zaawansowany kreator ustawień klucza chromatycznego
  • Technologia studia wirtualnego bez trackingu
  • Cztery ujęcia wirtualnego studia, każde zawiera 3 fazy ruchu (pan, tilt, zoom)
  • 2 x DSK dla dodawania napisów oraz animacji do sceny
  • Still Text Edit – łatwy w obsłudze generator napisów
  • Virtual Set Maker – edytor do tworzenia własnych scenografii w wirtualnym studiu. Umożliwia również edycję gotowych scenografii.
  • Gotowe scenografie wirtualnego studia – zestaw jest dostarczany z 20 gotowymi do użycia scenografiami. Po rejestracji produktu można bezpłatnie pobrać dodatkowo 10 scenografii.

* Powyżej podane ceny są orientacyjne. Każdy produkt zostanie wyceniony indywidualnie po omówieniu szczegółów. Cena jest w istotny sposób zależna od kursu dolara. Treść niniejszej strony internetowej nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, ust. 1 Kodeksu Cywilnego.

Blog