SmartFloor – co dwie interakcje, to nie jedna!

04.09.2018

SmartFloor – co dwie interakcje, to nie jedna!

 

Podłoga interaktywna to klucz do wyobraźni dziecka. Pobudza, rozwija, uczy i aktywizuje poprzez ruch. SmartFloor to coś więcej – za pomocą specjalnego pisaka świetlnego możemy wykreować dosłownie wszystko. To jak zaczarowany ołówek, który w ręku dziecka daje mu nieograniczone możliwości zabawy i nauki.

 

Ence, pence…pisak w ręce!

Standardowa podłoga interaktywna reaguje na ruch. Za pomocą rąk i nóg ingeruje w obraz, modyfikuje go, uzupełnia, krótko mówiąc – kreuje. Firma Mentor postanowiła wykorzystać multimedialny potencjał podłogi interaktywnej, tworząc produkt o jeszcze większych możliwościach. Tak powstał SmartFloor, którego innowacyjność polega na dwóch typach interakcji – za pomocą specjalnych pisaków interaktywnych oraz ruchu. Ta nowa forma sterowania to prawdziwa frajda dla dziecka, które samo wybiera, z jakiego poziomu interakcji chce w danym momencie skorzystać.

SmartFloor – co dwie interakcje, to nie jedna!

 

Dla każdego coś SmartFloorowego

SmartFloor posiada aplikacje, które zostały zebrane w poszczególne pakiety i pogrupowane według rodzaju interakcji, preferencji wiekowych i tematyki. Najmłodsi mogą wykazać się w zestawie 45 gier z serii "Mali odkrywcy", który został opracowany z myślą o aktywizacji ruchowej i wspieraniu motoryki dziecka. "W krainie kolorów" to zbiór ponad 100 zadań dla pisaków interaktywnych, które pobudzają kreatywność. Starsze dzieci mogą doskonalić pamięć oraz zdolność logicznego myślenia z pakietem "Rusz głową", pełnym łamigłówek o różnych poziomach trudności. Natomiast amatorzy rozgrywek turniejowych z pewnością docenią możliwości zbioru "Kulkowo", który stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych gier drużynowych.

 

SmartFloor – aplikacje

 

Multi jest super

Szeroki wybór aplikacji to jedno, natomiast fakt, że w przypadku SmartFloor mowa o multiinterakcji daje produktowi niebywałą przewagę nad rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Jeśli dodać do tego takie zalety jak przyjazny, intuicyjny interfejs, odpowiednio skalibrowane, ciemne tło, które nie męczy wzroku dziecka czy możliwość pracy grupowej, otrzymujemy wielofunkcyjny, kompleksowy produkt, który ma realny, pozytywny wpływ na rozwój naszych pociech. A o to przecież chodzi!

 

Więcej na:
www.smartfloor.edu.pl
www.mentorpolska.pl
www.facebook.com/SmartFloorEduPL/

Blog